| rody5 a întrebat:

Care credeti ca este motivul venirii voastre pe aceasta lume?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Plecarea noastra pe cealalta lumewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am nascut pentru a perfectiona sufletul.Numai intr-un corp poti perfectiona sufletul, poti sa-l faci mai bun. Aici pe pamant si intr0un corp uman ai sansa sa vezi raul si bunul, sa faci diferenta si sa alegi binele, sa perfectionezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul.Viața nu are sens.

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

A face un lucru semnificativ in viata, care sa ramana in urma, nu este nici o mare onoare si nici un mare sacrifiuciu, ci o datorie. Suntem creati dupa un plan si cu un scop, iar ratarea acestora, atat temporar, cat si vesnic, este o tragedie.

| lyv a răspuns:

Venim sa invatam, sa cunoaste lucruri noi. Toata viata invatam: sa iubim, sa iertam etc si daca am avea mai mult timp am invata mai mult.