| Wøodenpints a răspuns:

Chiar ai impresia că-mi voi pierde 10 minute din viaţă ca să ascult un ochalarist cum vorbeşte despre chestii de care mie nu-mi pasă?

| shadovv explică (pentru Wøodenpints):

Subiectul discutiei tine de realitatea in care traiesti si este un factor care te poate influenta din punct de vedere tehnologic, etic, existential, intelectual, economic, etc. Deci ar cam trebuii sa te intereseze.

| Paulla a răspuns (pentru Wøodenpints):

Cu alte cuvinte, e filosofie inutilă, care nu te va ajuta cu nimic. Nu că sunt amuzanţi oamenii care consideră că dacă ştiu toate nimicurile se vor descurca mai bine în viaţă?

| shadovv explică (pentru Paulla):

Vorbe care vin de la cineva care nu stie ce e util si ce e inutil, nu stie ce s nimicurile si care s fundamentalele vietii si ironic nu stie ce e aia viata si nici nu stie ce inseamna "a te descurca mai bine". Daca incerci sa mi explici ca stii stai linistita... nu stim nimic.

| Paulla a răspuns (pentru shadovv):

În loc să o dai prin afirmaţii legate de persoana mea(ce baza ai când le faci, nu ştiu, da' nici că-mi pasă), nu puteai mai bine să argumentezi de ce sunt utile? Era mai puţin penibil.

| Iubibilăă a răspuns:

Nu stiu. big grin

| Brainn a răspuns:

Nu imi placethinking