| Dodon_Alina_1997 a întrebat:

Care e sensul vietii noastre?

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Sa fim fericiti.
Stiu ca sunt banal si lipsit de farmec, dar fiecare are o alta idee asupra fericiri sia supra vieti si majoritatea isi dedica viata pentru a fi fericiti.

Sa ai familie, un servici bun si prieteni e visul idilic al multora care incearca sa reuseasca asta (asta cam e visul tuturor).

Cam in toata viata naostra, nu facem altceva decat sa incercam sa fim fericiti.

E banal, dar real.

34 răspunsuri:
| ady7zux a răspuns:

Sensul vetii e aici: Dodon_Alina_1997.

Niste puncte, Un raspuns castigator, Intrebari, etc.

Butonăm ca nebunii smart phone-urile şi căutăm ce nu vom găsi niciodată în plasticul ăla inert care ne promite munţi de minuni şi prietenii worldwide.

| Ciupercee a răspuns:

Să devii tot cea ce poți fii. Să aduni toate calitățile, înțelepciunea și fericirea pe are poți să le ai.

| Theervin78 a răspuns:

Sensul vietii se poate defini prin doua verbe: `a iubi` si `a darui`.