| SaveTheNature a întrebat:

Care este cel mai mare dusman al omului?

Răspuns Câştigător
| JustLife a răspuns:

Categoric oameni sunt dusmani omului!

52 răspunsuri:
| carmaw a răspuns:

Chiar noi!

| EmaS a răspuns:

Eul sau.

| sabin89 a răspuns:

Depinde care om. Pentru mine e ţânţarul. De orice altceva ma pot pazi, dar de asta nu. Oricate plase pun la geam tot se strecoara cate unul si nu ma lasa sa dorm.

| Musique a răspuns:

Gândul.

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

Eu cred ca cel mai mare dusman al omului e Satana; si cel mai vechi! scuze! happy

| Dumnezău a răspuns:

Prostia la care este susceptibil oricine.

Răspuns utilizator avertizat
| carpediem a răspuns:

Raspunsul tau aici...omul ca specie este dusman omului individ si implicit speciei.

| CryChristiAN a răspuns:

Rautatea,ura,saracia,deznadejdea, starea grava a sanatatii( anumite boli periculoase).

| Mariusica369 a răspuns:

Frica! ..acele credinte limitatoare ce nu te lasa sa te exprimi liber

| Gabbriell a răspuns:

Propria sa mentalitate

| DanDannn a răspuns:

Soacra

| DarkBlood32 a răspuns:

Tu.

| SoniaSrg a răspuns:

Orgoliul, desfraul si mania!

| Oleg05 a răspuns:

El insusi.

| Cat a răspuns:

Moartea. Paradoxal, poate sa fie si cel mai bun prieten.

| ovi16 a răspuns:

Singuratatea

| silvipisicutza a răspuns:

Cartita. Scuzati raspunsul meu idiot dar "cartita" a fost primul animal care mi-a venit in minte.laughing

| FlAiser a răspuns:

Profu de mate pentru copi pentru roman este munca iar pentru toti oamenii este criza!

| Graphee a răspuns:

- Deși răspunsul la această întrebare poate fi interpretabil, eu cred că dușmanul omului este chiar el însuși.

Numai bine.

| shhhs a răspuns:

Omul. happy