| SaveTheNature a întrebat:

Care este cel mai mare dusman al omului?

Răspuns Câştigător
| JustLife a răspuns:

Categoric oameni sunt dusmani omului!

52 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eul sau.

| carpediem a răspuns:

Raspunsul tau aici...omul ca specie este dusman omului individ si implicit speciei.

| Dumnezău a răspuns:

Prostia la care este susceptibil oricine.

| sabin89 a răspuns:

Depinde care om. Pentru mine e ţânţarul. De orice altceva ma pot pazi, dar de asta nu. Oricate plase pun la geam tot se strecoara cate unul si nu ma lasa sa dorm.

| yoo23 a răspuns:

Guvernul si McDonald'slaughing

| pwp a răspuns:

Oamenii

| 4b a răspuns:

Propria persoana, asa ca ai grija...
Sanatatewinking

| NOBODY a răspuns:

Caii..ne violeaza.

| Kaℓi a răspuns:

Timpul.

| Musique a răspuns:

Gândul.

| DanDannn a răspuns:

Soacra

| Graphee a răspuns:

- Deși răspunsul la această întrebare poate fi interpretabil, eu cred că dușmanul omului este chiar el însuși.

Numai bine.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cel mai mare dusman al sau poate fi cel mai bun prieten al sau, acel "prieten" fiind inconstienta, irationalul si euforia perpetuu.

| Thunderstruck a răspuns:

Religia.

| shhhs a răspuns:

Omul. happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că suferința...cu tot ce implică ea (boală, descurajare, invidie, ură, sărăcie, lipsuri etc, etc...)

| Mădă0611 a răspuns:

Nepasarea.

| WhatheWow a răspuns:

Prostia.

| OOOLEOOO a răspuns:

Mintea lui.

| Delicacy a răspuns:

Forţele naturii.

| DarkBlood32 a răspuns:

Tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El insusi, este cel mai mare dusman al sau.lupta cu el insusi e cea mai dura si crancena lupta. unii castiga.cei mai multi insa pierd si devin robi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frica.

| CryChristiAN a răspuns:

Rautatea,ura,saracia,deznadejdea, starea grava a sanatatii( anumite boli periculoase).

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Mintea acestuia:subconstientul sau.
Cel ce ne guverneaza frica, ura, iubirea (da iubirea este o substanta chimica, desi acest sentiment este cu mult mai complex de atat, eliberata de catre creier, nu de catre inima sa fie clar asta, ce provoaca placere pe plan spiritual ca sa ma exprim asa) etc.
Este un haos total in acea parte 'intunecata' a creierului uman.
El este MAMA instinctului...mai mult de atat n'ar mai avea rost sa spun.

| kitty00 a răspuns:

Tot omul.