| andreisergiu123456789 a întrebat:

Care este defazajul dintre oscilatiile a doua puncte situata pe o coarda elastica la distanta de 1 m unul de altul? lungimea de unda a undei elastice este de 0, 5 m, iar viteza undei este de 100m/s.Care este frecventa undei? Dau funda!

23 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Coardă pune mina pe carte laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce simplu ar fi ca singurul efort pentru tema sa fie o funda nu?

| andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):

Ce bine ar fi daca n ai mai face offtopic.
Ii o problema care nu o stiu nu are nimic de a face cu o tema.(aroganta ieftina).
Sti ceva suntem amandoi inutili pentru universul asta eu cu o intrebare, care raselor ca tine, pare simpla si tu cu un raspuns fara destinatie.(litere irosite de la tastatura, degete zbarcite de taste si energie de la neuroni consumata degeaba).Ba vezi-ti de treaba!

| andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):

Exercitiul asta il fac ca vreau sa mai invat cate ceva, nu are nicio legatura cu nicio tema.

| suntserios a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Esti amuzant. Daca vroiai sa inveti ceva investigai singur problema.

| andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):

Cu o lupa, cu secretele din cartea lui sherlok holmes, cu detectorul de metale?))))
Exista ceva ce se numeste a renunta si a intreba pe altii ce nu stii, iar offtopic si iar umbra facuta degeaba pamantului.

| andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):

Sa inteleg ca nu promovezi ajutorul?
Vezi ca nu i vorba de o tema ca stiu regulamentul, e vorba de o problema de fizica ce de cateva ore imi bat capul sa o rezolv si de cateva minute bune(irosite) sa-ti explic tie teoria chibritului.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Si-avia miersu' leganatuuuu', la, lalalala
diefazat cu pi pie patruuuuuu', la, lalalala

cam atat defazeaza si la tine big grin

"acum 2 ore | andreisergiu123456789 explică (pentru suntserios):
Ce bine ar fi daca n ai mai face offtopic."

ce bine ar fi daca TU n-ai mai face offtopic, si ai citi regulamentul TPU care spune ca NU e voie cu teme, asa ca oamenii fac katerinka de tine si tu te ataci

| andreisergiu123456789 explică (pentru Zuzu1991):

De cand o problema e o tema?
Altu care face umbra degeaba pamantului.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Wow, uite cine vorbeste, unul care nu e in stare sa accepte reguli simple ale unui site care NU ii apartine
si care nu se jeneaza sa le ceara altora sa incalce regulile, eu nu sunt maica-ta sa te scarpin in coarne, manca-l-ar mama de baietelul mamii ce esti big grin
ghici cine face umbra degeaba pamantului

| andreisergiu123456789 explică (pentru Zuzu1991):

Auzi ai IQ negativ nu mai scrie ca nu raspund)))

| andreisergiu123456789 explică (pentru Zuzu1991):

Omule eu cred ca tu nu cunosti diferenta intre o problema care se lucreaza individual de pe net si o tema.
Tot ce fac eu in plus si din curiozitate e tema de la scoala?)))
Ar fi ceva sa ne dea la scoala probleme de astea dar nu s asa destepti sa aprofundeze cu noi)))
Auzi sti ce dispari comunistule.(fiinta inutila)

| andreisergiu123456789 explică (pentru Zuzu1991):

"baietelul mamii ce esti"
Ma pisai pe tine de ras))).

| Zuzu1991 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

"acum 4 ore | andreisergiu123456789 explică (pentru Zuzu1991):
Omule eu cred ca tu nu cunosti diferenta intre o problema care se lucreaza individual de pe net si o tema.
Tot ce fac eu in plus si din curiozitate e tema de la scoala?)))"

deci tu doar faci teme de la scoala, adica, daca sunt de la scoala, nu sunt teme... NU? 1?

""baietelul mamii ce esti"
Ma pisai pe tine de ras)))."
nu iti face probleme, mirosi de cand ai pus intrebarea, nu de acum big grin

| andreisergiu123456789 explică (pentru Zuzu1991):

"baietelul mamii ce esti
Ma pisai pe tine de ras))).
nu iti face probleme, mirosi de cand ai pus intrebarea, nu de acum"
Amice nu-ti functioneaza gluma, vezi ca la bac se da si limba romana proba practica, dar tu pare ca esti din aia cu 1)))

| Zuzu1991 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Vrei sa spui ca nu imi functioneaza gluma la tine, care esti prea destept pentru epoca de piatra

| Zuzu1991 a răspuns:

Ti-a luat mult sa iti faci curaj sa injuri... mai ai putin si plangi

| andreisergiu123456789 explică (pentru Zuzu1991):

Ba tu inca vorbesti)))).
Ba degeaba ai 29 ani, apropo cica la tine "Ti-a luat mult sa iti faci curaj sa injuri".
Pai ma omule ori pastram o limita a decentei verbale, ori suntem animale amandoi.
Deci tu instigi la violenta, urat.)))))
Incerci prin trucuri de manipulare sa ma faci sa te injur calumea, baaa ti am mai zis degeaba ai 29 de ani, te am pupat simpaticutule

| Zuzu1991 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Oooo, acum o dai pe violenta, frumos, te-ai trezit, ai sters raspunsurile compromitatoare si crezi ca acum esti curat ca lacrima
wow, baiatu' mamiiiiii ce dulce esti!
ignorant, dar dulceeeeeeee

| andreisergiu123456789 explică (pentru Zuzu1991):

Oficial esti prea prost! Te salut!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Multumesc, tine-o tot asa, o sa ajungi cel mai iubit din TPU, or sa se amuze toti pe seama ta!

| Digikey a răspuns:

Nu intamplator suntserios a fost ales prostul satului.Asa este el.Necioplit,ignorant si pensionar, ca are prea mult timp liber.

| andreisergiu123456789 explică (pentru Digikey):

DEGEABA e REGELE JUNGLEI, daca ca si entitate e doar unul, noi doi si restul spectatori cu popcorn in mana.