| IcsD a întrebat:

Care este leacul (metoda) pentru a nu suferi din dragoste?

24 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hehe, dacă îl găseşti, anunţă-mă şi pe mine!

| cristi202 a răspuns:

Mama, mama, ce intrebare!
Daca vei gasi raspunsul, sa ma anunti si pe mine!
Adevarul e ca dragostea e nedespartita de suferinta. Altfel, daca e sa duc lucrurile la originea lor, nu ar fi ajuns Dumnezeu, care e dragoste, sa fie rastignit pe Cruce.
Si totusi, prefer mai bine "ora de iubire", cu toata suferinta pe care o poate aduce, decit sa fiu nemuritor si rece, fara sa sufar nimic, asta ca sa-l parafrazez pe Eminescu.

| Flav a răspuns:

Cei care au dat metode, inseamna ca n-au iubit niciodata.

| CoquineNoire a răspuns:

Spalarea creierului.

| DianaScorpio a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| Ecea a răspuns:

Sa nu iubesti.Relatiile bazate pe prietenie sunt cele rezistente si cheia succesului.Toate gesturile, sentimentele de iubire sunt folosite impotriva ta la un moment dat.

| spxinsane a răspuns:

Sa te izolezi de lume si sa traiesti in singuratate toata viata.
Sa nu ai contact cu alti oameni.

| Azazel_2358 a răspuns:

Nu te implici asa tare

| AdelinaC a răspuns:

Sa vezi totul obiectiv, oricat de greu ar parea

| bambi12313 a răspuns:

Nu exista

| ceaschi a răspuns:

O lama si venele de la mana stanga/dreapta.
Daca nu ai curaj, incearca jugulara.

| Georgianaax a răspuns:

Distractia, prietenii, si cam atat

| stress a răspuns:

Indiferenţa

| roxxixcutzza a răspuns:

Autocontrolul...asta e parerea mea, dar sa ajungi la asta trebuie sa treci prin niste chestii din astea ca sa te ''calesti''. Sau te mai poti gandi la faptul ca poti pierde in viata asta mult mai mult decat o relatie. iti spun din propria experienta cand l-am pierdut pe tata intr-un moment absolut dezastruros pentru mine. Nu te nasti cu cineva de mana si nici nu mori.

| dragonuaka47 a răspuns:

DAVA,numai la astea o sa-ti stea gandu daca incerci

| elisabeta1998 a răspuns:

Sa nu te indragostesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te indragostesti niciodata, sa nu pui suflet pentru nimenihappy si crede-ma ca asa e cel mai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fi cunoscut niciodata dragostea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu poti sa iubesti o singura persoana.Restul sunt aventuri.Gandeste-te la asta.Nu ai cum sa suferi din dragoste. Poti sa suferi in urma unei aventuri.

| RaluuMrrrr a răspuns:

Incearca sa nu te gandesti la acel lucru trec peste...sau povesteste unei prietene ...la un suc sau cauta pe altcineva big grin

| Dianne_9377 a răspuns:

Nu cred ca exista, toti suferim in dragoste, asta e viata si cu bune si cu rele. Totusi ai putea incerca sa uiti persoana respectiva, pentru totdeauna. Succes!

| Bebitsssa a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva sad

Si eu si cred ca multe dintre noi fetele* ar vrea ca acest leac sau aceasta metoda sa existe, dar din nefericire nu exista sadbroken heart kiss

| corugacatalina a răspuns:

Te poti indragosti de cineva. dar pentru a nu suferi trebuie sa te gandesti mai intai daca esti sigura/a ca acel baiat te iubeste cu adevarat. crede-ma ca mi s-a intamplat si mie si am suferit mult

| monik_2718 a răspuns:

Pey sa nu pui bothu de la bun inceput ...prima data vezii cei poarta capu...nu s te indragostesti si s suferi ceea ce nu vrei :* pophappy