| Doηηa a întrebat:

Cum este să suferi din dragoste?

32 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Un sentiment oribil!
Un inceput de infiern! nu mananci, te neglijezi si nu mai conteaza nimic pentru tine decat el!
Primele zile/luni,,

| Sara2 a răspuns:

E un sentiment greu de trait, este ca un chin, daca ne intrebi probabil esti o norocoasa care simte iubirea din plin, bravo happy

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
banuiesc ca o fi rau tare atat timp cat iubesti cu tot trupul tau, apoi afli cu stupoare ca iubitu iti pune "cornite" cu o alta amica, nu cunosc acest sentiment, si nici nu imi doresc sa il cunosc nici in urmatorii 25 de ani.
dar daca totusi se intampla, mi-as face o verificare sa vad ce a putut sa il determine sa ma insele, daca as constata ca nu mai dau randament, poate l-as intelege si i-as da o bila alba. daca nu mi-as gasi defectu, atunci du-te nene si traieste cu pipita ta ca nu ma meriti pe mine si poate eu merit ceva mai bun.
O zi frumoasa sa aihappy

| Alexandru0007 a răspuns:

E rau de tot

| AlleSss a răspuns:

Heii.
Ei bine, nu pot explica. Este foarte greu de explicat.
Mă rog, nu îţi doresc asta.

| Azµre a răspuns:

Nu mă pot pronunța deoarece o singură dată am suferit din dragoste și aia a fost când o fostă prietenă ieșea cu mine și cu fostul în paralel, se culca și cu mine și cu ăla.
Îți dai seama ce-a fost pe capul meu.

| Dariusuu a răspuns:

Nu iti pot explica cum e.

Trebuie sa simti sa vezi cum e, e ceva de neexplicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumplit,mai ales daca te inchizi in tine si nu vorbesti cu nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti slab, sau daca ai devenit dependent de persoana respectiva, si nu poti trai fara ea ( acum, sincer, mi se pare o tampenie sa nu poti trai fara o persoana. Fara oxigen, mancare si apa, nu poti trai, fara oameni poti parerea mea). Revenind la subiect, daca esti cum am spus eu mai sus, poate fi destul de dureros.

| Voidwithin a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca sunt oameni ca tine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto rau. Te sapunezi pe fata si te clatesti cu un val de plansete. Asculti muzica trista pana iti inunzi capul cu lacrimi, iti plutesc ochii de colo-colo, mai tasnesc cativa stropi din urechi. Nu mai poti sa mergi, deci de la brau in jos esti paralizata. Iti umplii peretii cu numele fostului cel mai probabil cu sangele tau.

| gingergirl1 a răspuns:

Cel mai naspa sentiment...sad

| Voidwithin a răspuns:

E chiar placut stiind ca asa poti afla cu cine traiesti de fapt(Dracu cu fusta), acu serios e bine pentru ca te ajuta sa nu faci o greseala pentru restul vietii.

| NuMaContrazice a răspuns:

In cel mai rau caz incepi sa mori din interior, incet... si este o moarte foaaarte dureroasa si lenta.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

E ca şi cand pui atata suflet in ceva, si aflii ca acel lucru a fost spulberat. Toata lumea sufera la randul ei din dragoste.

| ș53fan a răspuns:

Eu fac asta acum... crying este foarte nasol! Nu iti doresc sa treci prin asta! insa celor din cauza carora nu mai vorbesc cu fata pe care o iubesc... Le doresc din plin sa sufere si ei cum sufar eu crying

| duuh a răspuns:

Daca ar fi sa ma iau dupa cuvantul "suferi", as zice ca e destul de nasol.
Dar sunt si altii care fac prea mult tam-tam si se dau raniti din orice chestie neimportanta, iar apoi spun ca ei sufera din dragoste. Asta e ridicol.

| Enki a răspuns:

Nu stiu inca

Răspuns utilizator avertizat
| IngerCazator a răspuns:

Este groaznic!
Iti vine sa te arunci... sad
Eu iubesc un baiat de 2 ani jumate, si el stie acest lucru, dar suntem doar prieteni, el are iubita, si oricat as incerca sa-l uit [ nu mai stau in acel oras, doar vara de vedem] nu pot, iar cand imi aduc aminte de el incep sa plang.
Chiar daca am prieten tot la el ma ganesc, dupa ce l-am cunoscut pe el am avut 4 prieteni si oricat de fericita eram cu fiecare in parte gandul tot la el ma ducea crying

| IREros a răspuns:

Stii cum este sa fii indragostit si totul sa mearga bine? te simti cel mai fericit om de pe pamant. Cand suferi din dragoste este opusul, agonie, esti cel mai nefericit om, nu poate fi descris in cuvinte. As prefera sa imi rupa o mana, un picior, sa simt durere fizica, decat sa sufar din dragoste. Nu doresc nimanui acest lucru.

| crack123 a răspuns:

Urat... de obicei se lasa cu dureri de cap si ficat grave laughing

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

E nsapa, dar nimeni nu poate fugi de acest sentiment...

| DeeaRi a răspuns:

Pana acum nu am gasit o suferinta mai mare decat cea din dragoste.

| Alesssiiia a răspuns:

E foarte urat, simti ca ai un gol in suflet care nu mai pleaca...

| Razvann97 a răspuns:

Este deosebit de greu.

| LemonGreen a răspuns:

Oribil.
Vrei să nu mai respiri.
Vrei să mori!
Te îmbolnăvești (în cazul meu).
Dacă suferi, n-o să uiți niciodată acea persoană și, undeva, în grota inimii, o să rămână mereu și n-o să-l uiți!

Nu ți-aș recomanda.
Nu, nu.
Bucura-te de libertate!

| BUDOKAI a răspuns:

Fain! trebuie sa incerci si tu!

| iustyn93 a răspuns:

E nasol rau

| Nature98 a răspuns:

Foarte nasol dupa parerea mea, daca ai iubit o persoana si ea tea ranit, dupa mine este cea mai rea persoana din viata ta pe care ai vazut-o, in acele momente dar sunt si cazuri fericite atunci cand iti dai seama ca tu ai gresti si te intorci inapoi la ea/el

| Npo a răspuns:

Naspa!