Întrebare recomandată | Claudiuu a întrebat:

Care este momentul din viata care tia schimbat definitiv gandirea?

44 răspunsuri:
| MihaiN a răspuns:

Ne putem schimba gandirea, putem schimba multe lucruri la noi, dar nu ne schimbam noi ca oameni (suntem acelasi om acum ca si acum 5 ani, la fel si peste 15 ani).Pot exista multe momente, sau lucruri, sau lecturi...sau oameni happy care pot schimba ceva la noi (de la gandire, pana la anumite intelegeri despre noi sau despre lume).

| IancuAndrei a răspuns:

Pe la 14-15 ani, cand am inceput sa ma gandesc de ce m-a abandonat tatal. Si de ce nu l-am vazut nici o data. Si de ce nu ma cauta. Pana atunci vedeam viata roz.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Când mi-am pierdut părinții!
Pa, pa.

| Roccsy a răspuns:

Pai a fosta atunci cand am mai crescut si am inceput sa-mi pun intrebari legate de existenta lui Dumnezeu si sa ascult rep. Faptul ca nu mai sunt asa credincioasa mi-a schimbat gandirea

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Ziua de vara in care am realizat "importanta educatiei".

| anna099 a răspuns (pentru sabin89):

Ba exista. Eu mi-am schimbat radical gandirea cand am aflat ca am cancer din cauza ca sunt fumatoare. Iar pentru toti fumatorii care se gandesc ca "lor nu are cum sa li se intample" - eu zic sa va ganditi mai bine. Si eu am zis la fel ca nu are cm sa mi se intample mie. ei uite ca are cum...

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu aveam prieteni in scoala, eram in friend-zone de ceva timp, ma imbolnaveam intr-una, relatia mea cu parinti era la pamant, nu stiam cine sunt si incotro ma indrept, increderea si stima de mine era distrusa, victima batausilor si ma zbateam intr-o lunga stare de depresie.

Suferinta te trezeste.

| sabin89 a răspuns (pentru anna099):

Da, vezi din cate unghiuri se poate privi o problema? Eu am vazut-o dintr-un unghi, tu mi-o prezinti din altul. Cred ca ambele sunt corecte. Asa cum un munte sau o cladire nu arata la fel vazut din fata, din spate sau din profil. Imi pare rau sa aud despre ce ai zis. Este un necaz. Este unul dintre miliardele care exista in lume. Lumea e imperfecta. Chiar si faptul ca fiecare din noi murim la un moment dat nu pare a fi 'perfect'. Dar, din moment ce nu putem schimba, trebuie sa luam lucrurile asa cum sunt. Si sa nu uitam ca in lume si in viata nu sunt numai necazuri si lucruri rele. Sunt si lucruri care ne produc bucurie, sa ne concentram asupra lor. Insusi faptul ca ne-am nascut si am cunoscut si noi lumea si natura din jurul nostrum este un motiv de satisfactie personala. Iti doresc sa ai parte de o gandire pozitiva si de zile senine.

| ShyAngel a răspuns:

Odata m-am gandit sa ma sinucid, incheietura mainii mele stangi eran plina de sange si ochii mei erau plini de lacrimi.de atunci m-am schimbat....dzeu ne da viata, si el o ia. Mama mi-a zis asta in timp ce ma bandaja.

| Chevyx a răspuns:

Iti spun eu sigur ca atunci cand esti in pragul de a face parnaie, iti schimbi gandirea total. gandirea, poate si comportamentul. Eu am trecut prin asa ceva si crede-ma ca acum sunt cu capul pe umeri si nu mai fac ce faceam inainte.

| terapie a răspuns:

Suntem în continuă schimbare și niciodată nu rămânem la fel.
Există anumite trepte pe care trebuie să le parcurgem.
Nimic nu este stabil.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu s-a întâmplat să mă schimb definitiv. Schimbări se petrec mereu în viaţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand Iti Dai Seama De Tot Ce Se Petrece In Jurul Tau.Cand Iti Dai Seama Ca Sunt Oameni Destepti Care Ne Influenteaza Si Vor Sa Ne Faca Sa Nu Mai Luam Noi Deciziile In Viata Noasta.De Exemplu Skull And Bones, Masonii, Illuminati, Cavalerii Lui Columbus, etc.Multi Oameni Mari(JZ, Obama, George W. Bush, George Bush...)Fac Parte Din Aceste Fratii.