| adytzu_1864 a întrebat:

Am si eu o problema, am fost cu o fata (sa zicem ca o cheama E) timp de doi ani jumate, ne-am certat, si ne-am despartit de mai multe ori... dar la un moment dat ne-am despartit definitiv, amandoi ne-am vazut de viata noastra. dar dupa o alta relatie esuata de-a mea...si vreo 1-2 ale ei intr-o perioada de 1 an, ne-am impacat...pana aici totul e bine...problema e ca ne certam foarte des. ei nu-i convin prietenii mei mai deloc, nu-i convine ce fac, gandirea mea, zice ca mi-am schimbat gandirea in perioada in care am fost despartiti...si de fiecare data ne impacam, ori ca vreau eu, ori ca vrea ea...acum ajungem sa stam mai mult despartiti decat impreuna, ne impacam, dar la prima cearta ma trimite la plimbare acum a inceput sa-mi placa de o fata, cu care ma inteleg bine, am ajuns foarte apropiati, dar E, fata cu care am fost ...acum se roaga de mine sa ne impacam... ce sa fac? sa ma impac cu ea (s-a pus si in genunchi si sa rugat de mine), s-au sa raman cu fata de care a inceput sa-mi placa? nu stiu ce sa fac! pe o parte m-as impaca cu ea, dar as ramane si cu fata cea noua (mai ales ca toti cunoscutii o agreeaza, inclusiv parintii mei), multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Rizer a răspuns:

Nu alege fata noua!
In ceva asemanator am intrat si eu numai ca eu ca prietenul am fost despartiti dar el nu si-a gasit pe alta si nici nu i-a placut alta, la tine e un pic mai diferit ca a inceput ca sa iti placa de alta, nu eu zic ca tu sa ramai cu fata pe care o cunosti de mult timp si cu care ai fost impreuna, mai da-i o sansa(pe ea o cunosti fbn, ai cunosti gandurile, ideeile, daca o iei pe cealalta trebuie sa o iei de la inceput de la0, asa ca mai bine iart-o pe iubita ta si impacati-va!
Iti mai dau un sfat:

Nu da vrabia din mana pe aia de pe gard!

succes si iubiti-va mooollt

13 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca certurile care le-ai avut pana in prezent cu amica ta, nu vor duce decat la un sfarsit, ce trebuie sa faci tu este sa incerci sa te apropiii cat mai mult de fata cea noua si sa vezi ce tip de comportament are, incearca sa chibzuiesti inainte de-a pleca iar la drum cu stangul.

| Silvia a răspuns:

S`a pus in genunchi?worried surprise
iti zic sincer ca eu nu as face asta, deci sunt sigura ca e te iubeste sincer daca s`a pus in genunchi in fata ta...cred ca cel mai bine e sa ramai cu ea, E adicahee hee big grin

| Crisu_8081 a răspuns:

Este clar ca ceva nu este bine din moment ce nu aveti pace in relatia voastra. Certurile si impacarile unde vor duce, pana la urma? Tin minte ca asa am facut si eu in relatia mea de 4 ani cu A.Si am sfarsit prin a ne desparti definitiv pentru ca eram prea diferiti.Compromisurile nu va vor ajuta la nesfarsit... Ia o pauza de amandoua si gandeste-te bine.Eu,in locul tau asta as face...si,dupa un timp, as incerca sa caut o fata care se potriveste mai bine cu mine, nu sa stau din mila cu E pentru ca pe ea o stiu mai bine sau mai stiu eu ce...Sau,poate chiar o iubesti cu adevarat pe E si esti doar confuz pentru ca a aparut si cealalta si esti atras de ea.Bafta si ai grija ce alegi ca sa nu regreti mai tarziu.

| Rizer a răspuns:

Alege-o pe ubita ta! Lasa fata noua!

| Rizer a răspuns:

Ce alegi pana la urma? Tine-ma la curent!

| Rizer a răspuns:

Adytzu imi spui cu cine ai ramas pana la urma? Sunt curioasa!

| Notme a răspuns:

Atatea certuri cu E nu duc nicaieri doar la un sfarsit urat in care nici amici nu o sa mai fiti.si stii tu, ati fost despartiti si nodul a ramas. Mai bine ia o pauza si intre timp vezi daca fata cea noua e interesata de tine si tu continui de ea. Succes, sa fi iubit.

| Ralux a răspuns:

Salut,
dupa cate vad esti intre ciocan si nicovala.
Imi pare rau sa iti spun dar este clar ca tu si E nu prea mai aveti multe in comun.Probabil E te roaga sa te impaci cu ea deoarece nu vrea sa ramana fara iubit sau nu ar suporta sa te vada cu alta. Ce cred eu ca este ambitie dar o sa ii treaca.Sunt sigura ca in curand va gasi si ea pe altcineva. Din toata povestea asta de atatia ani mi se pare ca ati analizat destul de mult relatia voastra si pur si simplu nu se mai poate.Nu mai sunteti compatibili, nu mai aveti lucruri in comun ci doar va certati.
Eu spun ca pentru a nu suferi si pentru a fi fericit alaturi de cineva pe care intr-adevar il iubesti si nu este asa diferit de tine, gaseste-ti pe altcineva.Totusi nu o vei pierde pe E caci veti ramane prieteni.Este foarte bine sa tineti legatura.
Spun sa ii dai o sansa fetei noi, caci dupa cum se vede relatia ta cu E a apus demult.Mereu va fi bine sa te indragostesti si sa experimentezi lucruri noi.Nu cred ca a fost prea intelept ce a spus leutzita(fara suparare, leutzita) dar daca e sa se intample se intampla.Asa castigi experienta. Poate ca,,, cazul tau nu va fi si in cazul lui adytzu.De ce trebuie sa se intample acelasi lucru? Nu.
Deci continua sa iti traiesti viata caci viata va fi si cu bune si cu rele. Daca nici fata cea noua nu va fi aleasa odata si odata tot o vei gasi.

Succes!

| christabell a răspuns:

Ramai cu cea noua si incearca sa o cunosti bine.Fosta ti-a spus deja ca nu-i convine gandirea ta, nu-i plac prietenii tai, deci cum sa te placa cu-adevarat? Acum ea te vrea inapoi pentru ca iti place de o alta si probabil nu suporta sa fie data de-oparte. O sa-i treaca.

| silvio a răspuns:

Pai daca esti asa nehotarat, caut-o pe cea de-a treia, uita-le pe celelalte doua, si gata, ai rezolvat problema happy

serios, vezi unde ai mai multa liniste, ala e raspunsul, ce atata cearta si scandal? nu vei rezolva nimic in felul asta... bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mai intai sa iti rezolvi probleme cu E, vorbiti calm, spune-i ceea ce te deranjeaza la ea dar si ceea ce iti place la ea si incearca sa o faci si pe ea sa iti spuna aceleasi lucruri. dupa ce v-ati spus tot ce aveti pe suflet incercati sa gasiti impreuna o rezolvare la problemele voastre si incercati din rasputeri, daca nici asa nu e bine atunci cere-i o pauza poate ca nu sunteti compatibili din punctul asta de vedere. cat despre prieteni si parinti eu zic sa nu pui prea mare accent pe parerea lor, adica e bine sa ii asculti si iti dai u singur seama daca e bine sau nu sa fi cu E.batting eyelashes. ai grija cu noua fata s-ar putea sa fie doar ceva trecator de 1 saptamana, 1 luna sau 2 luni.incearca sa analizezi si din afara relatia ta cu E, incearca sa vezi obiectiv ceea ce este in neregula cu E.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta putin timp sa treaca dupa asta vei intelege cu ce fata vrei sa ramii si care din ele iti place mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impacate cu fata care ai fost impreuna si nu cauta paduchi