| Strongerthanyou a întrebat:

Dorul de o persoana care a aparut in viata mea si mi-a schimbat-o nu inceteaza. Mi-a spus ca nu mai vrea sa-mi fie prieten, iar eu tin la el si acum. Ma ignora total si imi este greu cand il vad. Ma gandesc daca e sau nu definitiv.

3 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Speranta e cea mai mare c***a. Daca omul ti-a spus ca totul s-a sfarsit, cu cat speri mai mult ca veti continua, cu atat mai mult vei avea de suferit.
E normal sa nu poti trece peste sentimentul asta o perioada, dar, intr-un final, va trebui sa-l uiti. Ceea ce poti tu face este sa-ti oferi motive bune pentru faptul ca totul s-a terminat intre voi. Si motive sigur exista, numai ca poate nu le observi. Si evita orice contact cu el. In timp, il vei uita.
Cand incepi sa duci dorul de el, gandeste-te ca in mintea ta apare o persoana ideala. Relatia voastra s-a consumat mai devreme decat ti-ai fi dorit. Si aceste doua motive nu reprezinta garantia ca el era persoana potrivita pentru tine.
Hai! Curaj! Lasa timpul sa treaca si sa vindece totul.

| BiancaStoian a răspuns:

In primul rand schimba ti numele te cheama strongerthenyou...si in comparatie cu texrul trimis de tine public pot sa spun ca nu esti strong... uita de persoana mergi inainte ce dracu lumea ta se invarte in jurul unei persoane wooow uite in viata o sa dai de atatia oameni ca nu o sa mai vrei sa fii in preajma lor eu deja patesc asta doar uita o sa apara persoane mai bune

| Daniel_Popute_1996 a răspuns:

Eu zic sa iti cauti altceva de facut. ceva interesant care sa te tina de la gandurile astea si odata cu timpul va trece si sentimentele.