| Wonderland a întrebat:

Care-i cel mai frumos citat despre timp pe care îl știți?

16 răspunsuri:
| Maximus a răspuns:

"Pentru noi, timpul nu trece, ci tocmai ia fiinta." (Martin Heidegger)
Maximus

| Malphas a răspuns:

"Timpul este cel mai bun profesor. Din păcate, el îşi omoară toţi elevii" - Hector Berlioz

Răspuns utilizator avertizat
| bebetho a răspuns:

Timpul e uneori aşa de apăsător încât vrei să-ţi spargi capul de el.
Timpul e un anotimp al eternitaţii.(E.Cioran)

| Dmesss a răspuns:

"Somnul ne ajuta sa fragmentam timpul, ne da senzatia ca terminam ceva si incepem altceva." Emil Cioran (personaj) in piesa de teatru "Mansarda la Paris cu vedere spre moarte".

| Bogdanux a răspuns:

"Timpul in cursa lui imensa descopera tot ceea ce era ascuns si acopera tot ceea ce era descoperit." Sofocle

Iti recomand sa asculti piesa Pink Floyd - Time si sa citesti versurile, sunt superbe.

| AG a răspuns:

You can't change the past, but you can ruin the present by worrying about the future. Isak Dinesen

| caractere a răspuns:

""Opriti timpul... vreau sa cobor!"''"

| LigiMe99 a răspuns:

"Pot rezuma tot ce am invatat despre viata in doar 3 cuvinte: Merge mai departe."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bancul cu timpul.Imi place la nebunie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Clepsidra timpului contine volum de cunostinte, cu fiecare granula de nisip scursa asimilezi mai mult."
"Timpul plus plictiseala combat lenea." de un mare filozof tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta melodia Only Time a Enyei concentrandu-te pe versuri.
Melodia asta e un intreg citat pentru mine. Dar si videoclipul in sine e o capodopera prin felul in care exprima timpul prin anotimpuri.

http://www.youtube.com/watch?v=7wfYIMyS_dI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul curge intruna.noi ne oprim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E unul inventat de mine: Timpul e doar deplasarea masei chimice, atomice cognitive in spatiu. Spatiul si timpul sunt diferite daca le privesti din unghiuri diferite.

| truelover a răspuns:

"Timpul exista pentru ca nu toate lucrurile sa se petreaca in acelasi timp"

| serena_6280 a răspuns:

Sa pori in gand, sa porti o vesnicie acest cuvant frumos numit COPILARIE.