| mikutzzza1000 a întrebat:

Care este cel mai frumos citat?

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei ce au crezut in tine. Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa, si un suflet smuls din piept... Iubirea trebuie invatata, incercata si experimentata... prima atingere nu reprezinta niciodata expresia ei desavarsita.

| matadoru a răspuns:

Mie asta imi place mult - Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont. fundita?

| Nişka a răspuns:

. Dar ce poate insemna o iubire? cat poate ea dura? nimic nu dureaza in lumea astaL; totul trece, totul se preface, totul moare ca sa se nasca din nou, altfel in alta partea, cu alti oameni.
Acesta este unul dintre citatele care ma impresioneaza cel mai mult este spus(scris ) de Mircea Eliadehappy
Dar al tau care este?
PS: am uitat sa-ti spun caci fiecare citat e frumos in felul sau deoarece fiecare a fost creat pentru a face referire la un lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred nimic din ceea ce aud si, doar jumatate din ceea ce vad! Iar asta ma tine in viata!