| Lolololalali a întrebat:

Care este cel mai frumos citat pe care il stiti? Doar unul.

Răspuns Câştigător
| Eva a răspuns:

Nici să iubeşti, nici să urăşti: iată jumătatea oricărei înţelepciuni! Să nu spui nimic şi să nu crezi nimic, iată cealaltă jumătate.
Dacă lumea a fost făcută de un Dumnezeu, n-aş vrea să fiu în locul lui: modestia operei mele mi-ar sfâşia inima.
Schopenhauer happy

7 răspunsuri:
| FreakyFred a răspuns:

Nnu stiu daca il poti numi frumos dar: "Oportunitatea. O ocazie benefica de a te alege cu o dezamagire." (Ambrose Bierce). e preferatu meu si mi se potriveste perfect cu viata mea de pana acum

| jvEcu a răspuns:

Oportunitate, copilarie, dragoste. multe altele dar nu aveam parte de nici una din acestea fara mama care v-a nascut :

" Exista o fiinta minunata fata de care vom fi intotdeauna datori : mama "

| Asdgjkjgs a răspuns:

"Cand nu mai esti copil ai murit de mult"- Constantin Brancusi

| eu09eu09 a răspuns:

Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge

| LolNope a răspuns:

"Important cu-adevarat este nu numai sa ai o viziune diferita asupra vietii, si sa o si impartasesti"(The Beatles)

| hasadia a răspuns:

Acesta e putin mai lung, dar mi se pare foarte frumos

- Uitati-va bine la ea, invatati-o pe dinafara, ea este mama mea. I-ati facut fiecare din voi cate un rau, mai mic sau mai mare, si fiecare ati muscat putin din ea. de acum gata.Cine se va mai atinge de ea va deveni o umbra. Tineti minte, daca o veti atinge cu un deget macar, veti deveni niste jucarii stricate. O sa incercati sa scapati, dar nici o ascunzatoare din lume nu va fi atat de mare incat sa va adaposteasca, nici o groapa atat de adanca incat sa va ascunda. O vedeti? E mama mea.
Oprea masinile, autobuzele si tramvaiele ca si cum ar fi oprit o adiere. Isi tinea diamantul la piept ca si cum ar fi tinut un copil nou-nascut
- ati vazut-o? E mama mea, sa nu uitati acest lucru oricat de mult sau de putin o sa traiti
( ultimul isus - george cusnarencu )

| diana0983 a răspuns:

Când te calcă alţii în picioare
Trântindu-te pe jos,
Tu te ridică şi mai tare,
Iubeşte ce-i frumos