| abril a întrebat:

Care sunt lucrurile in care credeti? De ce?

11 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Cred in tot ceea ce exprima ''frumos''.

De pilda, persoanele cu o onestitate intelectuala, care pun accent si ating cote inalte, ale receptivitatii, patrunderii in spectrul lucrurilor, trairilor adanci / intense - umane -, dandu-le valoare / sens / culoare / aspect / respect.

Si, de ce? - Pentru ca-mi satisface intelectul, imi confera increderea- de care orice om are nevoie, la un moment dat (acel ''surplus'' de pozitivitate) si / sau un imbold.

Dar, mai inainte de toate, cred in mine. Tu?

| BebeStrumf a răspuns:

In oameni; in puritatea lor; in gingasia lor,in felul cum se manifesta,atitudinea lor, etc...dar nu in toti, ci in cei ce merita.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cred doar în mine. Restul chestiilor nu reprezintă aşa mult interes încât să mă facă să cred şi în ele. Bine, poate doar berea...

| GeosBIOS a răspuns:

Http://www.TPU.ro/religie/tu-in-ce-crezi/ si cred ca s-a mai pus de cel putin 10 ori in ultimile 7 zile. Ma intreb daca nu s-ar putea face o categorie separata, anume pentru asta.

| CoquineNoire a răspuns (pentru GeosBIOS):

Ce Zen esti, domnu' Hyde smug

| GeosBIOS a răspuns (pentru CoquineNoire):

A uitat sa-mi spuna mama happy

| Nuvăsufăr a răspuns:

Cred în imaginaţia şi voinţa rasei umane.

| Licuriici a răspuns:

Cred in mine!
De ce?
Pentru ca nu am incredere in altcineva.

| IrinaIvashkov a răspuns:

Eu cred in mine! In vointa mea, pentru ca pot ieis din orice incurcatura, din orice necaz, iar asta ma face sa am incredere in mine sa ma pot incuraja singura!

| ゼロの a răspuns:

In viata extraterestra pentru ca este inposibil sa fim singurii din marele univers, in stiinta pentru ca stiinta ne-a adus aici, in parinti pentru ca ma ajuta tot timpul si in sclavia mentala pentru ca este foarte utila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred in mine, in vointa mea de a reusi, de a reusi mereu cea ce imi propun, in restul nu cred