| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti ca e mai bine? Sa faci lucrurile cum trebuie sau care trebuie?

25 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Lucrurile care trebuie...
PS: nu stiu de ce dar imi pare cunoscuta intrebarea big grin

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pe asta de unde o mai stii? happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Cumva o aveam in minte laughing
Tu ce ai face?

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Sa fac ce trebuie asa cum trebuie happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca daca faci ce trebuie, evident il faci cum trebuie, pentru ca faci ce trebuie nu? E mai sucita fraza dar merge happy

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Ce joc de cuvinte happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar asa e big grin
Ma rog, poate gresesc dar totusi, mi s-a parut logic.
Muza, mai stii? happy

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Mda...poate mai am de invatat big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca stii ce trebuie sa stii big grin

| LePotato a răspuns (pentru DoarBogdan):

"Eu cred ca daca faci ce trebuie, evident il faci cum trebuie, pentru ca faci ce trebuie nu?" - Aș putea să mă "iau" de asta, dar vă las să vorbiți. big grin

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Nu prea credbatting eyelashes

| DoarBogdan a răspuns (pentru LePotato):

Poti sa te iei de mine laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Trust me happy

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Ok big grin

| LePotato a răspuns (pentru DoarBogdan):

Hmm

"Eu cred ca daca faci ce trebuie, evident il faci cum trebuie, pentru ca faci ce trebuie nu?"

Dacă lucrul pe care trebuie să-l faci este să aperi o țară, iar ca să o faci cum trebuie prespune să distrugi o altă țară (cu tot cu oameni nevinovati, copii etc) oare mai faci cum trebuie?

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Ai dreptate

| DoarBogdan a răspuns (pentru LePotato):

Ce imi place sa ne batem ideile cap in cap laughing
Chiar tu ai zis. daca trebuie sa aperi o tara si asta ar presupune sa distrugi o alta, acel cineva ar distruge-o si asta ar insemna ca a facut ce trebuie pentru a apara tara lui. Daca faci referire la faptul ca nu a facut-o cum trebuie atunci... de unde sti? Daca doar asta presupunea inseamna ca a facut-o cum trebuie.
In orice caz, sa nu te gandesti ca as vrea sa se intample ceva cu oameni nevinovati, sau ceva big grin

| LePotato a răspuns (pentru DoarBogdan):

Definește "cum trebuie" - calci peste niște principii morale?hee hee

| RainmakerX a răspuns:

La mine este o logica putin mai simpla...

Daca nu trebuie sa fac un lucru... atunci pur si simplu nu il fac.
In rest incerc sa fac toate lucrurile bine... Nu cred ca exista oameni care fac anumite lucruri de mantuiala doar asa, ca sa se laude ca au facut lucrul respectiv.

Nu are rost sa faci un lucru daca il faci ca naiba.

Este ca si cum ai spune "fac un pod pe care o sa-l ia apa"
Dupa ce o sa-l ia apa... ce dovada o sa-ti mai ramana ca sa demonstrezi ca ai facut lucrul respectiv?

Nu vad rostul acestor lucruri. De ce sa te mai deranjezi daca oricum nu ai de gand sa faci un lucru bun?

Cam asa vad eu lucrurile. Succes!

| R0R0 a răspuns:

Ambele.
Degeaba faci ce trebuie, daca nu il faci cum trebuiewinking.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Susţin ^.^

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Asa, suri! love struck

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

kiss

| LePotato a răspuns:

Ambele.

| Anonymy05 a răspuns:

Lucrurile care trebuie.