| EmaS a întrebat:

Care sunt pentru voi adevaratele valori umane?

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Bună,

- sinceritate
- respect faţă de alţi oameni (indiferent de rasă, sex, IQ sau credinţă)
- întelegere din partea altora
- răbdare

O zi plăcută

21 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Acei indivizi care a contribuit prin inteligenta si munca lor tenace la progresul omenirii.

| harciog a răspuns:

Aici le stia Jess pe toate.

| wales a răspuns:

"Să iubești pe Domnul, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău, cu toată puterea ta și cu tot cugetul tău; și pe aproapele tău ca pe tine însuți." Luca 10:27.

| BebeStrumf a răspuns:

Omenia,cinstea,desteptaciunea,intelegerea,sinceritatea,demnitatea,fidelitatea,rabdarea,toleranta,modestia,altruismul,iubirea.

| Laminin a răspuns:

Hey! Nadejdea, credinta si dragostea. Dar cea mai mare dintre ele este dragostea...

| elasexygagica a răspuns:

Prestatia in pat

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

-increderea in propriile-ti forte
-curajul
-diplomatia
-respectul de sine
-onoarea, cinstea, etc.etc.

| CrysisMD a răspuns:

Consider că OMENIA- prin aceasta se înțelege totul.

| SadRomance a răspuns:

... Multe cuvinte frumoase sunt scrise aici si sunt cu adevarat valori, dar oare chiar asta simtiti? Ati auzit de smerenie? Sau de cumpatare?

| Sorelina a răspuns:

Inteligenta, frumusetea sufleteasca, candoarea, inocenta, optimismul, bunatatea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia personala cu Domnul Isus Hristos.Atat si nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credinta sincera,gindirea corecta, bunul simt, si tot ce deriva din ce am spus.Numai bine.

| DoctorulLove a răspuns:

Elitele umane.

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Frumusetea si sinceritateatongue

| Iuli_9028 a răspuns:

Sinceritatea, modestia, fidelitatea, intelegerea, toleranta

| LovelyGirl_3607 a răspuns:

Dragostea, (si prin dragoste nu ma refer doar la sentimentul acela pentru sexul opus), increderea in sine, onestitatea, respectul, determinația, și sa fi comunicativ(ă).

Sper ca raspunsul meu iti e de folos. happy

| katy_3282 a răspuns:

Adevaratele valori umane pentru mine sint :frumusetea sufletului,sinceritatea, bunatatea, puterea de spirit si puterea de a ajuta pe altii chiar cind ai nevoie singur de ajutor!

| fuckyounniga a răspuns:

Les valeurs :
la tolerance le respect des autres
l"honnetete
la politesse les bonnes manieres
la geerosite
l obeissance
la fidelite, la loyaute .....et de plus

| funditaaaa a răspuns:

- binele -frumosul -norocul -adevarul-sanatatea -credinta- intelepciunea -speranta -rabdarea-munca-comunicarea-respect- modestia-curajul-omenia

| funditaaaa a răspuns:

Dar care sunt cele rele?

| Eva_Carmen_1951 a răspuns:

...,, Nimic nu e mai frumos decat adevarul si mai adevarat decat frumosul,,!