| LauraGreeen a întrebat:

Care sunt tarile prin care curge Dunarea?(in ordinea corecta)

5 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Dunărea este un important drum fluvial internațional, curgând prin 10 țări (în ordine: Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croația, Serbia, România, Bulgaria, Republica Moldova, Ucraina) și are afluenți în alte șapte țări. Trece prin patru capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta și Belgrad.

| ElShaarawy a răspuns:

Chiar vrei sa iti facem tema?

| PsychoDreamer a răspuns:

Dunărea este un important drum fluvial internațional, curgând prin 10 țări (Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croația, Serbia, România, Bulgaria, Republica Moldova, Ucraina) și are afluenți în alte șapte țări. Trece prin patru capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta și Belgrad.

| salvy20 a răspuns:

(Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croația, Serbia, România, Bulgaria, Republica Moldova, Ucraina

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu mai posta ca sa iti faci tema, vei fi sanctionat!

P.S: Serios? Categoria "stiinta si filosofie"? Nu trebuie sa fii totusi mare filosof sa stii pe unde curge Dunarea, poti si sa cauti pe google laughing