| Rockat a întrebat:

Care variantă credeți că e corectă:
a) Eu merg și mă împiedic, cad. Găsesc mașina timpului mă întorc în trecut și ia-u piatra înainte să cad. Dacă eu nu cad, nu va mai fi nevoie să ma întorc în trecut, astfel nu ma intorc, nimeni nu ia piatra si cad.
b) Eu merg și mă împiedic, cad. Găsesc mașina timpului mă întorc în trecut și ia-u piatra înainte să cad. Astfel b1) rămân pierdut în nean, nu mă mai pot întoarce, deoarece deja este deja un eu în viitor. b2) Mă întorc în prezent și totul rămâne cum am schimbat ultima data.

8 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Cred că b2

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu poti anula caderea cu masina timpului, fiindca caderea te-a facut sa folosesti masina a timpului.

| Rockat explică (pentru OOOLEOOO):

Da, asta era ideea la a).

| Netrider a răspuns:

Nici una din perspectiva universurilor paralele. cand te intorci intrii intr-un alt univers cu o alta linie temporala. si ca sa o complicam si mai mult: tu existi in mai multe universuri paralele cu linii temporale diferite. clar? big grin

| SteinZer0 a răspuns:

Corect este "iau" nu "i-au". Verbul "a lua".

| OmuCuBasca a răspuns:

Correct answer: Stop smoking weed!

| Danutz08 a răspuns:

Cred ca B - B2. repet, cred, asa suna mai logic

| angy06 a răspuns:

A 2-a