| chuckmanson a întrebat:

Care vi se par cele mai frumoase limbi din lume? Dar cele mai urâte?
Eu personal ador japoneza, coreeana, spaniola, italiana, rusa și limba araba.
Dar germana, maghiara, vietnameza și limba khmera mi se par hidoase.

17 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Limba lui Ray e cea mai urata.

| RAY a răspuns:

Te am trecut pe lista neagra

| chuckmanson explică (pentru RAY):

Ce ai ba? Ești ungur și nu știam eu? rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru chuckmanson):

Șvab, de ce îmi urăști limba raule?

Cei drept eu vizionez filme horror in limba germana, comedie in engleza

| danbnz a răspuns (pentru chuckmanson):

Nu conteaza ca e hungur, e doar idiot.

| danbnz a răspuns (pentru danbnz):

Marș bozgorovsky.

| RAY a răspuns:

Bucureștean tâmpit

| Drimmero a răspuns:

Romana, italiana, engleza, imi place si franceza, portugheza, greaca, etc.

Nu-mi displace nicio limba, fiecare are farmecul ei, maghiara pot sa zic ca imi e cea mai putin simpatica.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Imi place limba franceză, engleză, italiana, spaniolă
Nu imi place maghiara și limba rromani (țigănească)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Japoneza îmi place și mie, am învățat-o o perioadă. M-a interesat și Norvegiana. Româna mi se par deosebită, dar limbajul formal-pompos mă dezgustă. Franceza în muzică îmi sună frumos, în rest oribilă. Am momente când vreau să învăț toate limbile din lume, am momente când toate îmi sună prost. Dar maghiara cred că rămâne cea mai urâtă limbă orice stare aș avea laughing

| Lioana a răspuns:

Nu e bine sa faci astfel de afirmații. Unele pareri e mai sanatos sa le tii numai pentru tine.

| Emma30555 a răspuns:

Mie japoneza, chineză nu imi place. Imi place mult engleza dar cu accent american, spaniolă, imi place cum suna si rusă, turcă, au un farmec aparte

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Mie-mi plac foarte mult germana, engleza, franceza, rusa, spaniola și esperanto.
Limbile asiatice nu le prea știu, dar arabă am mai auzit și nu-mi prea place. Îți împărtășesc, însă, opinia privind limba maghiară - chiar e urâtă. Știu că voiam să învăț finlandeza într-o vreme și pot spune că, deși e înrudită cu lb. maghiară, nu e la fel de urâtă ca ea.
În limba greacă știu câteva cuvinte, dar nu sunt suficiente cât să-mi dau cu părerea. Pot zice doar că e interesantă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În principal, limbile latine, toate, româna fiind preferata mea, bineînțeles.
Japoneza m-a atras și ea într-o perioadă, rusa de asemenea și-mi aduc aminte că am avut o perioadă în care voiam să învăț turcă.
De khemra aia și de vietnameză nu știu nimic laughing Germana și maghiara îmi plac însă foarte mult (maghiară încerc să și învăț). Sunt foarte interesante din punct de vedere gramatical, dar și ca aport cultural. Bine, asta e părerea mea happy Mereu mi s-a părut că germana e limba marilor idei, iar maghiara e o ciudățenie în partea asta de lume, e specială, o limbă extraterestră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Română e limba maternă, deci... este limba cea mai frumoasă și armonioasă din lume!

Exceptând "limba mama ", iubesc & ador și aș dori ( în cazurile marcate cu x ) să învăț următoarele limbi :
1. Engleza
2. Coreeană (x)
3. Japoneză: (x)
4. Spaniolă
5. Franceză
6. Italiană (x)

Avem aproximativ aceleași "dislike-uri"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limbile vorbite corect dpdv gramatical.

| khmer1976 a răspuns:

Eu ador româna. dar laoțiana, maghiara și ceha mi se par hidoase