| anonim_4396 a întrebat:

Cat este temperatura pe luna in cratere si asa normal la suprafata lunii?
sI Cat poate sa reziste un costum de astronaut pe luna?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cred ca raspunsurile te-au cam descurajat de la a face o plimbare pe acolo!happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ultima calatorie am facut-o in '69.Atunci era posibil intr-un costum subtire.Acum am inteles ca luna ar fi supusa unei ere glaciare si deci categoric ca va trebui ceva extrem de calduros.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cratere poate ajunge chiar la -248 de grade Celsius. La suprafata, temperatura poate atinge 120 de grade Celsius. Deci, se exclude din start un voiaj in bermude si tricou laughing Costumul de astronaut (cel actual) rezista pana la -150 de grade Celsius.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Transilvania @ basme! daca gaseau americanii materialul minune care sa reziste la temperaturi extreme de la minus sute pina la plus sute de grade, asa subtire si maleabil, se schimba istoria lumii. Va dati seama ce aplicatii tehnice ar fi avut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are cum sa fie 150 poate -150 la suprafata