| Slevyn a întrebat:

Cati ani i-ar trebui umanitatii sa ajunga la acelasi stadiu din acest an, daca ar disparea totul, orice obiect prelucrat, si ar ramane doar vietuitoare si plante. Deci absolut nimic facut de mana omului. Cati ani? 100? 1000? Ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Tu pui ceva la cale, vrei sa ne arunci in aer pe toti? laughing
Ciudat nume ai nu cumva esti vr-un terorist ceva?
Iata si raspunsul meu: 0 ani, niciodata nu o sa se mai ajunga aici in situatia pe care ai descris-o tu.

| shhhs a răspuns:

Intre 10 si 100 de ani aproximativ...

| dragos9234 a răspuns:

Tu te temi ca pe 21 decembrie s-ar putea intampla lucrul asta, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

80 de ani

| Zeflemitoarea a răspuns:

Cunoştinţele ar rămâne aceleaşi, deci ar evolua destul de repede.

| metha0xphore a răspuns:

Cat ne-a luat si pana acum. S-a mai intamplat asta odata, e un ciclu repetitiv. Si daca s-ar intampla asta am fi ca niste sugari fara mama.

| Curiosity a răspuns:

In 10 ani, totul ar reveni "la normal".

| Wwwhatever a răspuns:

Te rog joaca Fallout, e un joc despre un fel de apocalipsa nucleara. Si despre oamenii care supravietuiesc, si ce parere au ei despre tehnologia de dinainte de atacul nuclear, e genial. Revenind la intrebarea ta, eu cred ca ne-ar lua aproximativ tot cat ne-a luat pana in momentul de fata, plus perioada de care planeta are nevoie sa-si revina dupa presupusul cataclism (asta daca ea exista). Partea amuzanta e ca oamenii poate ar descoperi o sticla de coca-cola si ar deveni noua lor crucelaughing

| nibiru901 a răspuns:

Foarte foarte mult timp, luand in seama ca generatiile viitoare, nu vor mai avea cunostintele stramosilor lor, neexistand scoli. (4000-5000 de ani)

| georgyylove a răspuns:

Avand in vedere ca cunostintele ar ramane aceleasi, sunt sigura ca ar lua mai putin decat ne-a luat noua acum sa jungem asa, ar dura ca-ti va ani pana incepem sa construim cate ceva, dar probabil s-ar putea sa ajungem in acest stadiu cu mai putine resurse naturale, pentru ca oamenii vor construii mai intai cabane pana la case si blocuri....si foc, oamenii avand un obicei sa polueze, nu cred ca s-ar schimba ceva doar pentru ca nu mai exista tehnologie, desi ar fi foarte multe cunostinte, din propriile noastre obiceiuri proaste am ajunge mai rau de cat suntem.

| Slevyn explică:

Cunoştinţele ar rămâne aceleaşi

| Slevyn explică:

Nu cred in sfarsitul lumii. Si Curiosity, cred ca 10 ani e cam putin, adica in primii ani s-ar muri de foame, oameni fiind nevoiti sa vaneze, toata populatia din tarile nordice ar muri de frig etc.