| Bogdan2304 a întrebat:

Ce adimistrati aero spatiale sunt in europa as vrea sa meg ls facultate in strainatete si as vrea sa fiu astronaut. M-ar interesa tarile bogate Germania Spania Anglia franta

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Aproape fiecare tara are propria ei agentie spatiala, doar ca multe dintre ele s-au unit si au format Agentia Spatiala Europeana. O s-o intalnesti des sub numele de ESA.

6 răspunsuri:
| Dorotheea21 a răspuns:

Nu se numesc "administrati", ci "Agentii Aero-Spatiale" iar in Europa este una singura: E.S.A. (The European Space Agency).
Imi place cum scrii, esti in nori de pe acum, deci sunt aproape convinsa ca vei ajunge si in spatiu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau 1000 de tone de aur.
Tu ce visezi noaptea spui ziua? Pune mana pe o carte de gramatica pentru inceput.

| Bogdan2304 explică (pentru anonim_4396):

Scriu repede si gresesc in plus am terminat cu 9.68 la bac

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan2304):

Si daca ai terminat cu 9.68 la bac ce? Inteligenta nu se masoara in note si cu atat mai putin in notele sistemului actual de invatamant din Romania..Nu este exlus nici sa fi dat bani.
Cum de altfel multi au facut asta.

| Bogdan2304 explică (pentru anonim_4396):

La facultate se ia dupa note

| relian a răspuns (pentru Bogdan2304):

Pai cum ai terminat la bac cu ce spui daca tu faci greseli in halu asta? Daca gresesti aici cu siguranta ai gresit si acolo ca te grabesti cum spui nu? Hai ca inteleg mai gresesti ca nu te uiti nu se bate o tasta bla bla, dar nu vad de ce sa te grabesti aici cand pui o intrebare, ca doar nu este nici o intrecere cu timp.Ce astronaut frate, astia is vai mama lor.Si sa fii astronaut nu este scoala sa zici ma fac astrocum spui.In primul rand cred ca au prioritate aia care sunt piloti pe avioane de razboi, trebuie sa ai ore balamuc, sa fii bun pilot, apoi sa detii conostinte de engleza, cunostinte din multe domenii, chiar daca asa nu aprofundat.Si aia sunt alesi, sa fie sanatosi mintal fizic bla bla.Acum sunt si astronauti pe categorii de cercetare ce fac ei acolo, deci trebuie sa fii f bun stiu si eu intr-un domeniu anume, fizica, biologie, etc ce au ei nevoie cand trimit sau fac ceva experimente.Ca sa ajungi as intr-o mserie iti trebuie timp si nu=ici atunci nu stii daca te vor chema sau selecta pe tine.Asa ca cauta sa faci ceva util aici pe pamint si daca vei reusi si vei fi bun la ceva o sa te caute ei.Asa fac scoala de tras cu prastia, pai cine mai trage cu prastia in ziua de azi.Tu pe ce lume esti? si daca doar te uiti la filme iti poti raspunde singur. Uite ai un film acu nou cu astropaminteni ala era in armata, aia era translator de limbi intergalactice ala ers barbatu fatal si ia selectat iau luat ca din oala ca erau praf de buni.Deci poti vedea cum stau lucrurile si asa. Apoi sa stiii ceva in lumea asta sunt si piloti care nu prea au ore is multi, nu fac cate ore ar trebui.Sa ajungi pilot de avion trebuie sa mergi in sua sau in rusia aia au asa avioane mai multe si au programe spatiale. Oricum spor la invatat si poate ajungi pe undeva