| anonim_4396 a întrebat:

Ce asigura supravietuirea TEORIEI creationiste contra TEORIEI evolutioniste?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Supravieturirea religie se bazeaza pe un singur fapt si anume pe oamenii saraci cu duhu laughing si daca facem un calcul simplu vom observa ca saracii in duh sau procentul acestora creste proportional cu cresterea populatiei laughing simplu cu cat ne inmultim mai mult cu atat religia va avea sustinatori mai multi.

| Superior a răspuns:

-Daca maimuta a devenit omul care scrie acum pe TPU, de ce nu au devenit si alte animale?
-Teoria creationista are mai multe dovezi decat cea evolutionista? (pare rau Charles)

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna, din punctul meu de vedere fiecare teorie isi are sustinatorii si evident, argumentele ei.Eu cred ca cea evolutionista este mai plauzibila deoarece toate au luat nastere la un monentdat din ceva, dar nu au fost create.
Iar in timp ce despre religii si,, atotputernici" nu exista nicio dovada pentru teoria evolutionista exista, intra pe TED si te vei convinge.
O zi frumoasa! Funda?winking

| anonim_4396 explică (pentru Ursulet2019):

Pentru teoria evolutionista nu exista nici o dovada.
Tot ce e material a trebuit sa apara din ceva prin creatie. In domeniul spiritual imaterial sunt legi diferite existentiale. In domeniul imaterial nu este nevoie de creare adica Dumnezeu nu a avut nevoie de un creator pentru ca El exista dintotdeauna pentru ca energia este dintotdeauna. Materia a aparut prin materializarea energiei. m = E/c2.

| Ursulet2019 a răspuns (pentru anonim_4396):

Conform teoriei big bang toate au luat nastere dintr-un punct concentrat, ci nu au fost create. Eu personal sunt atee, si deoarece nu exista dovezi pentru existenta evenimentelor biblice nu cred ca exista nici inceputul mentionat acolo(cel cu samptama si a saptea zi s-a odihnit etc.)

| anonim_4396 explică (pentru Ursulet2019):

Parca vorbesc cu peretii varuiti. Am explicat cum e cu cele 6 zile din Geneza. Cat despre acea singularitate nedemonstrata nu avea cum sa apara din nimic. Expansiunea universului nu e o dovada in sine ca s-a plecat de la o singularitate. Ai auzit de explozie controlata? E posibil sa nu fi fost explozie iar acele radiatii de fond ar putea avea alta sursa.