| Clasic7123 a întrebat:

Ce avantaje am avea noi oamenii daca universul nostru ar fi in 5 dimensiuni? Ar vreo legatura cu calatoria in timp sau ce?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unii abia se descurca in 3 dimensiuni, a patra fiindu-le deja povara.
Iti poti nchipui, cat de greu ar fi sa se descurce lumea in 5 dimensiuni.

| Clasic7123 explică (pentru Bula):

Pai si fiintele alea ar putea sa ne vada pe noi cele din 5 dinensiuni, sau sa se ia de noi?

| Drake21 a răspuns (pentru Clasic7123):

Da sunt persoane extrasenzoriale

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Care au acces la taramuri necunoscute

| Bula a răspuns (pentru Clasic7123):

De obicei, cei care "vad" mai multe dimensiuni, le pot vedea /percepe pe toate.

| T0T a răspuns:

Avantajul ar fi că ar ieși mai bine calculele. De aia unii au ajuns pe la 11 dimensiuni ca să explice cam tot. Lumea noastră, însă, e aici, acum și înțeleasă cu adevărat în puterea pe care o are creierul nostru. Lasă pentru alții probleme care nu se pot rezuma pe TPU.

| dullcat a răspuns:

Nu prea cred ca ar avea treaba cu calatoria in timp.Ai vazut Interstellar?

| Clasic7123 explică (pentru dullcat):

Pai si ne pot urmari pe noi fiintele alea din a 5-a dimensiune?

| dullcat a răspuns (pentru Clasic7123):

De ce ar face-o? Ti se pare ca suntem o specie demna de analizat si observat? Ce gluma buna.

| gabicoo a răspuns:

Dacă! Ai zis!

Răspuns utilizator avertizat
| Drake21 a răspuns:

Suntem in cea m ai joasa dimensiune rolling on the floor entitatile din celelalte dimensiuni sunt m ai evoluate si inteligente, chiar cred ca sunt oameni care sunt in colaborare cu entitati din alte dimensiuni