| Anonim_6126 a întrebat:

Ce carte mi-ati putea recomanda sa citesc avand in verede ca am 14 ani >:" si imi plac cartile in care sunt prezentate povesti de viata si cele psihologice. big grin

Mcc >big grin

Răspuns Câştigător
| AdinaCrissa a răspuns:

Si eu am tot 14 ani si ti-as recomanda cartea Printre Lupi de Misha Defonseca. E incredibila! Si e si cu continut psihologic, asa cum vrei tu. Funda?

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Iti recomand Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade, e un roman psihologic.
Iti mai recomand Maitreyi, Cismigiu and comp de Grigore Bajenaru(viata de liceu a acestuia, foarte buna cartea) si Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, tot o carte buna cu o anumita poveste de viata.

| Th3eo a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Declinul frate! The bestest :d

| chupachups1234 a răspuns:

Mai nu stiu ce iti place tie da ai citit Harry Potter? E fff misto. happy

| Ramonish a răspuns:

Secretele Fetelor scrisa de o fata de 16 ani... eu am terminat'o in 2 zile ca are doar 150 pagini parca ====> http://www.librarie.net/......SON-Ann... este prezentat jurnalul unei fete;;)

| fashionaddict a răspuns:

Incearca Ciuleandra-Liviu Rebreanu sau Viata la tara-Duiliu Zamfirescu.