| anonim_4396 a întrebat:

Ce considerati ca reprezinta visele? Fiindca eu consider ca visele sunt mult prea complexe si detaliate pentru a fi doar simplul produs al imaginatiei. De aceea le consider ca fiind amintiri din vieti trecute sau posibile realitati alternative din dimensiuni si universuri paralele.

4 răspunsuri:
| Sentinel a răspuns:

Consideri corect intr-o anumita masura. Eu consider visul ca fiind voiajul Spiritului in astral. In astral poti intra in contact cu informatii ce tin de trecut prezent sau viitor. Nu orice baba-cloanta-cotoroanta poate descifra visele. Nu te lua dupa site-urile ieftine si puerile care gasesti pe net despre talmacirea viselor.

| BlueDog a răspuns:

Visele pot fi de mai multe tipuri: visuri prevestitoare-premonitii, amintiri ale unor intamplari intense traite in vietile anterioare si care au ramas intiparite energetic in fiinta noastra, visuri de ''conversatie''-cand iei legatura cu altcineva prin intermediul visului-un fel de telepatie, visuri ''de transport''-cand o parte a sufletului tau paraseste corpul si interactioneaza cu lumea din jur/calatoreste in alta parte si interactioneaza cu acel mediu (am intalnit cazuri in care sufletul unei persoane a calatorit de mai multe ori in rai, in vis, fara ca acea persoana sa intre in moarte clinica) si ar mai fi si visurile de relaxare, cand imaginatia iti joaca feste si corpul se relaxeaza/iti atrage atentia asupra anumitor probleme care se intampla cu psihicul tau.

| sensa a răspuns:

Se spune ca atunci cand dormim sufletul se desprinde de trup, iar visele reprezinta "trairile" sufletului din timpul somnului

| marie_9561 a răspuns:

Cineva spunea ca visele simbolizeaza realitatea dar exista realitati care nu simbolizeaza vise. Eu cred ca visele te instiinteaza de anumite probleme cu care te poti confrunta in viitor. Fiecare vis are o semnificatie. Cumva, ai posibilitatea de a evita lucrurile neplacute daca stii sa descifrezi visul. Sunt si vise care inseamna bucurie. Deci eu cred ca visele sunt de fapt niste fapte din viitor.