| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi in universuri sau dimensiuni paralele?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ideea de univers paralel porneste de la faptul ca universul e infinit. Daca ducem ideea ca universul e infinit la extrem, in universul nostru tu existi ai locuiesti la Galati, pentru ca acest lucru este posibil, dar in alt univers, tu existi si locuiesti la Braila, caci si asta ar fi posibil. Iar pornind de la astfel de ''posibilitati'' au fost nascocite in Fictiunea Speculativa tot felul de situatii, probleme si paradoxuri. In realitate insa, mult mai putine lucruri sunt posibile decat par, este o simpla conventie ingenioasa folosita in SF.

6 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Cred in probabilitate.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, doar ce avem pe Pamant e dimensiunea noastra, altele nu exista.

| Clorox a răspuns:

Tot ce e posibil...

| Steregoi a răspuns:

Exista universul material si cel spiritual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ramane sa sper ca poate in unul din ele esti si tu cu Bacul luat si fara sa suferi de depresie.

| Jakye a răspuns:

Salut,
Da. Această teorie nu este exclusă.