| antoniamorar a întrebat:

Ce credeti ca inseamna proverbul "latinesc medicus curat, natura sanat= Medicul ne are in grija, natura ne insanatoseste". DAU FUNDA PENTRU CEL MAI EXPLICIT RASPUNS

3 răspunsuri:
| xl0llip0px a răspuns:

Medicul are datoria de a ne lua in ingrijire si de a ne spune ce trebuie sa facem ca sa ne insanatosim, iar sursa tuturor acestor medicamente care ne insanatosesc este natura.

Asa am inteles eu.

| DUTCH a răspuns:

Pizduţă, când o să-mi iau diploma în filozofie te voi ajuta, dar până atunci ajută-te singură de manuale

| natalya27 a răspuns:

Adica medicul/doctorul are grija de noi, ne da medicamentul de care avem nevoie si natura ne ajuta sa ne facem sanatosi... daca soarele n-ar fi... sau aerul, etc.