| HeadlessHorseman a întrebat:

Ce credeti de legenda "Calaretului fara cap"?

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Complet adevărată! Mâncam un măr de aur când l-am văzut plimbându-se pe stradă într-un Murcielago în flăcări.

6 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Păi eu cred multe, dar stai să-l întreb să văd ce părere are şi el. happy

| NoNameJunior a răspuns:

Hello!
eu pe jumatate nu cred pe jumatate cred.
nu cred pentru ca:probabil este doar o legenda inventata ca sa sperie oamenii.
cred pentru ca:poate a existat acel spirit.

| xname23 a răspuns:

Se zice ca orice legenda are un sambure de adevar. o fi fost ceva despre un calaret iar oamenii au tot adaugat de la ei incat a ajuns bietul fara cap la ora actuala. nea Marin [Amza Pelea] avea un scurt matraj pe teme de genul asta[omul care a facut un ou ]

| aryana1991 a răspuns:

O legenda ca oricare alta dar stii ca fara foc nu ies fum deci e posibil sa fi avut loc evenimentele daca a devenit legenda

| alxp a răspuns:

E doar un mit care nu cred ca s-a intamplat vreodata. dar cine stie?

| YumiSukinanda a răspuns:

Complet adevarata si eu l-am vazut noaptea si era urat. dar cred