| YourDailyApple a întrebat:

Ce parere aveti despre legenda calaretului fara cap din Sleepy Hollow? Credeti ca e adevarata sau nu? Eu tocmai ma documentam si mi se pare foarte interesanta desi imposibila.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.interesanta si normal ca e imposibila! Nu stiu.ma fascineaza mai mult legenda vrajitoarelor din Salem, cu procesele alea ...sau moartea ciudata a lui Edgar Allan Poe.sau povestile /poeziile lui ca de ex The black cat sau Corbul pe care le ador( ti le recomand)
Si... uite o sa ma documentez si eu de calaretwinking

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu.Este absolut ireala si imposibila aceasta legenda. E doar o legenda iar legendele majoritatea nu sunt reale.Este si o carte cu calaretul fara cap, la fel, SF.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu exista calaret fara cap in realitate. O fantoma fara cap ar putea exista in schimb...

| muzicalBoX a răspuns:

Despre legenda nu stiu nimic. Dar mi-a placut filmul big grin

| DanielJackson a răspuns:

Eu va recomand moartea lui Michael Jackson, la fel bizara ca si calaretul fara cap. avea cap dar era o persoana din asta... o anomalie, avea cap dar era lipit in piept si era mai mic, lucru carte l-a transformat in legenda, iar el a profitat de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cred si euhappy