| Theo94 a întrebat:

Ce credeti despre CODEX ALIMENTARIUS?

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Google paranoid conspiracy theory.

| Theo94 explică (pentru doctorandus):

Cat de nocive ar fi acele substante chimice care le baga in mancare, tot ma daunator e rahatul servit de mass media pe tava, oile inca se simt in largul lor fara sa isi dea seama ce se intampla cu adevarat.

| doctorandus a răspuns (pentru Theo94):

Dap, cine nu are paranoia e oaie. Tipic.

| Theo94 explică (pentru doctorandus):

Nu sunt paranoic, nu sunt afectat de anxietate sau delir, dar nici nu vreau sa port "ochelari de cal".

| Anastasia1997 a răspuns:

E marfa tare fratewinking

| HippocrateS a răspuns:

O minciuna...
http://documentare.digitalarena.ro/adevarul-despre-codex-alimentarius/
Sunt documentare foarte interesante uita-te daca vrei...

| ellenushka03 a răspuns:

Ce cred eu: deorece planeta este suprapopulata se incearca distrugerea populatiei prin orice metoda, mai ales in tarile mai putin dezvoltate asa cum este si cazul tarii noastre ( doar nu te gandesti ca s-ar putea intampla asta in tarile marilor puteri). Deoarece acum nu mai exista razboaie, pentru ca statele detin arme nucleare-atomice sau exista aliante(UE, NATO), cea mai simpla cale ca numarul oamenilor sa scada este sa-i imbolnavesti prin alimentatie.

| ellutza a răspuns (pentru ellenushka03):

Te anunt ca Irlanda are o populatie de 4 milioane locuitori si tin foarte mult la natalitate si inmulire, ajuta foarte mult mamele si copiii cu alocatii mari si ajutoare sociale neconditionate, casa, bani vacanta etc. Si totusi acesti oameni se hhranesc cu MC, Burger King, fish and chips, snaks-uri si foarte multe dulciuri gen ciocolate, jeleuri etc. Nu vrea nimeni sa-i extermine, ei aleg aceasta alimentatie si totusi arata mai bine ca romanii. Daca pui un roman de 30 de ani langa un irlandez de 30, iti garantez ca irlandezul arata mult mai bine, are tot parul pe cap, toti dintii in gura si pielea alba si intinsa. Pe cand romanul nostru care consuma salate si branzeturi si ciorbe, (alimente de care ei nici nu vor sa auda si le provoaca greata, )la 30 are inceput de chelie, daca nu cumva e aproape chel, are macar 5 masele lipsa si pielea ridata si cearcane negre. Deci trageti voi concluzi. Am facut aceasta comparatie pentru ca traiesc printre ei de cativa ani, avand si rude pure irish blood.

| relian a răspuns (pentru ellutza):

Exact acelasi lucru le-am spus si eu dar cei de pe aici miau sarit toti in cap ce stiu eu ce zic bla bla.Dar toti erau pe mine. Porbabil ca sint barbat iar tu femeie de aia nu sau luat de tine.Astia sint romanii peste tot vad numai distrugere, numai oculte, numai iluminati si asa mai departe, romanii sint ce mai destepti, cei mai frumosi si sanatosi.Asta este conceptia poporului roman dar de fapt in realitate ei deja sint in graopa dar nicicum nu vad asta.Si eu sint afara printre oameni care maninca exact ce tu spuneai si sint sanatosi tun.Plus ca si dupa pensie ei muncesc arata de zici ca au 40 de ani.Dar astia sint romanii nu cred decit ce li se spune la scoala sau la biserica, ori ce aud de la radio sant.Peste tot romanii vad ceva rau. Daca nu le dai coca cola vai de ce nu le dai. Daca le dai pai de ce le dai cola sai omori. Daca le dai medicamente pai uite incearca sa ne omoare. uite cite boli sint, neau imblonavit sa ne vinda dupa medicamentele si etc.Cam, asa gindesc majoritatea romanilor.Deci eu cred sincer ca nu prea mai avem ce le face, nu mai pot fi salvati pentru ca am vazut deja peste tot a patruns si biserica care ii manipuleaza cum vor ei.Au pus deja in amfiteatre cruci, icoane, presedintele tari umbla dupa el cu popa si asa mai departe de parca sar duce la mort. Unde sa mai vazut asa ceva, au vazut ei presedinti de tara din america din Anglia sau mai stiu eu de unde ca umbla cu popa dupa ei? Traa lui papura voda asta e romania.Si eu cred ca Romania va pieri nu cai omoara careva ci de prostie se vor anihila singuri crezind ca cineva ii sufoca.Romania va muri prin inductie, oamenii isi induc singuri teama, moarte si asa mai departe, boli etc.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru ellutza):

Arata-mi un Irlandez care prefera sa-si petreaca cateva ore in bucatarie pentru a gatii ceva sanatos, cine apeleaza la ce ai zis tu si la semipreparate sunt niste persoane puturoase, care mancare este mai sanatoasa decat cea preparata in casa? intereseaza-te ce inseamna aia epiderma sanatoasa, pielea alba ti se pare ca reprezinta sanatate? vai mintea ta

| ellenushka03 a răspuns (pentru ellutza):

Nu e o idee buna sa compari irlanda cu Romania, te indemn sa consumi in continuare fastfood, cola, chipsuri, dulciuri. Problemele nu vor aparea instantaneu ci in timp, principalele organe afectate sunt creierul, inima, ficatul dar si stomacul. Apoi te vei intreba brusc ce ti se intampla, pentru ca metabolismul tau este dat peste cap. Nu conteaza aspectul exterior ci faptul ca inauntrul tau este distrus incet dar sigur

| ellutza a răspuns (pentru ellenushka03):

In primul rand nu am spus ca manac eu fast food sau chips-uri. Eu gatesc in casa romaneste. Iar aspectul exterior este oglinda interiorului. Vreau doar sa subliniez ca se exagereaza paranoic in legatura cu alimentatia.

| ellutza a răspuns (pentru relian):

Buna Relian, ai foarte mare dreptate in ceea ce spui si ma bucur ca ai un spirit de observatie dezvoltat si realist. Sincer ma incanta oamenii ca tine. Bafta si ai grija sa nu te pierzi printre cei multi!