| Smecherul_3765 a întrebat:

Ce credeti despre ecuatia mecanicii cuantice? Adica teoria lui Einstein:
E=mc2? E posibila ca aceasta sa fie corecta? Eu am refacut calculele si mi se pare gresita.
Cine da raspunsul corect primeste
F
U
N
D
A

Răspuns Câştigător
| petruclaudiu78 a răspuns:

Asa e, Einstein a facut niste erori grosolane. Nici macar nu a luat in calcul factorul aleatoriu ç. Nu stiu ce a fost in capul lui.
Am refacut si eu calculele si mi-a dat cu totul alt rezultat: E = mc2+ 0. Tie la fel, nu?

9 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Multi neuroni sunt in gradina ta Doamne! Chiar ca esti smecher.Cum de nu te-a descoperit Einstein? De fapt poti sa-l dai in judecata pentru plagiat.

| carpediem a răspuns:

Smecherstein, nu cumva era din teoria relativitatii? Sau sunt prost eu?

| shadovv a răspuns:

Vezi ca aia e teoria relativitatii (restranse cred) nu mecanica cuantica.

| dexro a răspuns:

Avand in vedere ca tu pleci de la premiza ca e=mc2 este teoria a mecanicii cuantice este posibil ca intr-adevar calculele facute de tine sa il contrazica pe Einstein.
Eu zic ca de fapt rezultatul lui Einstein trebuia sa fie mc2=E

F
U
N
D
A
?

| dexro a răspuns:

Taci bai carpetiem! tu nu stii ca masa, energia si viteza luminii is niste criterii cuatice laughing doar nu ai vazut tu asa ceva cu ochiul liber... auzi tu! sa imi zici si mie cand o sa vezi obiecte cu masa, vreun tip de energie si lumina care se misca laughing incultule laughing

| unu a răspuns:

Lol

| alexmircescu13 a răspuns:

Pai expune aici calculele tale, ca sa le verific.

| MuadDib a răspuns:

Eu as vrea sa-ti vad calculele, adica sa ne intelegem asa intre noi : eu, tu si Einstein...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, ecuatia (centrala a) mecanicii cuantice e una ceva mai urata, cea a lui Schrödinger.
In fine, daca vrei sa pari smecher si nu prost atunci incearca alt domeniu!