| Me_5216 a întrebat:

Ce credeti despre Legea Atractiei Universale?

[ Explicata in documentarul "The secret". Asta e un trailer http://thesecret.tv/movie/trailer.html ]

6 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Trebuie sa pui si osul la treaba nu sa astepti sa-ti pice Ferrari din cer, ca asta nu se va intampla cu toate mecanismele universului in actiune daca tu stai in casa si tai frunza la caini.

| MMihai a răspuns:

Legea Atracției Universale:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Legea_atrac%C8%9Biei_universale
http://www.youtube.com/watch?v=py5OUWgwU9g
Burlei Daria - Deducerea expresiei Legii atracţiei universale
http://www.fizica-online.go.ro/newton.htm

| Andrei7520152 a răspuns:

E o uriasa diferenta in a vrea ceva si a depune un oarecare efort pentru a obtine ceva, dupa parerea mea. scuze cinismul, dar secretul in a face un miliard de dolari e sa vinzi oamenilor cat mai multe iluzii ieftine. prin pura coincidenta, aia care a lansat the secret e milionara deja.

| AG a răspuns:

E un fals demonstrathappy

| Alyyynu a răspuns:

Da, este adevarata legea happy
Trebuie sa iti doresti cu adevarat ceva, sa te vizuaizezi alaturi de acel lucru, apoi in timp ce dorinta ta devine din ce in ce mai puternica, universul va incepe sa se miste, va complota pentru tine, va incepe sa deschida usi unde pana atunci nu erau decat ziduri.
Apoi vine datoria ta, stii ce ai de facut cand au aparut acele usi? Trebuie deschise, nu se deschid singure, ti le deschizi tu.
O gandire pozitiva iti va aduce intr-adevar diverse oportunitati in cale, insa tu va trebui sa le iei.
Oportunitatea de a face o noua facultate, un nou curs, o noua relatie, o noua prietenie, acea noua prietenie duce la alti prieteni, care prieteni au din intamplare nevoie de un om ca tine, apoi nu stiu cum ai facut de ai capatat o experienta vrand nevrand in acel domeniu, incat devi din ce in ce mai valoros in ochii tuturor, totul merge din ca in ce mai bine si nu stii de la ce a pornit.
Ai 2 posibilitati la fiecare oportunitate, da sau nu, da-ul te duce intr-o directie, ce se bifurca iar si iar si nu la fel, ce se bifurca iar si iar, incearca, happy

| CattyA a răspuns:

Am vazut filmul ca sa pot critica.
Este adevarat ca numai gandind pozitiv si dorindu-ti intr-adevar ceva, crezand in visul tau, treci de la vis la scop, dar, dragii mei, asta nu e posibil fara actiune. Trebuie sa te misti permanent spre realizarea scopului tau. Doar stand si visand, fara sa interprinzi nimic, nimeni nu o sa vina sa-ti intinda pe tava ce vrei.