| DarQueen a întrebat:

Bună, TPU!
Mă adresez doar celor care au habar despre ce urmează să vorbesc.
Cum spuneam, credeţi în "THE SECRET"(link mai jos)?
Sau ce părere aveţi despre "Legea Atracţiei"? Ar putea exista o astfel de legătură cu Universul?
Dacă vreşi părerea mea, nu ezitaţi să o cereţi.
Mulţumesc anticipat.

link: http://thesecret.tv/

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

Aşa zisul Secret e o porcărie, care numai secretă nu e. Poate cineva să dovedească că acesta este real şi funcţionează? Nu. Sunt doar nişte şarlatani.
Cât despre legea atracţiei, nu are logică. Nu ţi se pare prea frumos şi uşor să gândeşti pozitiv şi lucrurile să meargă pozitiv?
Unii spun că funcţionează dar e vorba de o simplă coincidenţă. Bineinţeles că e mai probabil să meargă mai bine dacă eşti optimist şi te pui pe treabă decât dacă eşti pesimist şi stai să-ţi plângi de milă. Dar nimic mai mult.

| DarQueen explică (pentru Paulla):

Exact asta cred e ceea ce cred şi eu. Adică, aş fi zis că merge, însă de 3 ani am în gând o singură persoană şi cu toate vizualizările pe care le-am făcut, Universul nu mi-a răspuns deloc pozitiv.
Aşadar, este o metodă ingenioasă de a scoate bani frumoşi de pe urma cărţilor şi CD-urilor vândute.
Peace happy

| Liviu_Riky_1992 a răspuns (pentru Paulla):

Intr-adevar nu este exact cum spun ei in film. este vorba despre energia omului, energia electromagnetica a creierului, care daca gandeste creeaza o energie, si automat tie iti revine ceea ce i se potriveste. dar curand au descoperit oamenii ca inima omului este de 5000 de ori mai puternica decat energia emanata de creier. omul are influenta asupra materiei. nu ti s-a intamplat sa fi nervoasa sau sa ai o stare naspa, si sa para ca telecomanda televizorului numai functioneaza corect, sau pc-ul? de ce se intampla ca numai atunci cand esti intro stare proasta pare ca mai toate lucrurile merg prost? iti spun eu! pentru ca emiti energia acelui lucru, acelui fapt si inevitabil ti se intoarce.

6 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Da, eu cred. Cel mai mult imi place ideea cu timpul tampon, de la momentul la care iti doresti, la momentul in care se indeplineste, uneori astepti asa mult timp, ca atunci cand se intampla, parca nici nu iti mai trebuie.
Mai cred de asemenea, ca daca o dorinta nu se indeplineste, inseamna ca nu iti este necesara, fericirea nu inseamna numai indeplinirea dorintelor ci si renuntarea la acestea.

Răspuns utilizator avertizat
| aurasauras a răspuns:

Este exact asa cum spune, dar o sa functioneze numai daca stai foarte bine cu psihicul.

| hellen32 a răspuns:

Eu nu stiu exact ce sa cred. stiintific...nu imi pot explica. dar practic da! de multe ori am reusit si nu stiu daca sunt coincidente sau nu. doar a mers. nu zic la misto...pe bune!