| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre levitatie? E adevarata sau falsa treaba?

6 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

E bizarhee hee. Sincer, eu nu cred de nicio culoare. Pur şi simplu nu îmi inspiră încredere. Însă, vezi tu, dacă am şti trucurile magicienilor, viaţa şi-ar pierde din magie. E mai bine să nu încerci să-ţi explici, pentru că poţi fi dezamăgit. Lasă lucrurile aşa cum sunt, şi încearcă să crezi în magie. Ăsta e tot scopul. Baftă!

| TahionN a răspuns:

Levitatia face parte dintr-o serie de tehnici parapsihologice, alaturi de telepatie, telekinezie etc. Toti cei care nu cred si se bazeaza pe argumente stiintifice ma amuza, adica asa este omul de stiinta, atunci cand ceva nu poate fii explicat il neaga. Bun, multi zic ca nu au vazut asa ceva si nu cred, dar puteti dovezi concret ca nu exista? Eu unul cred in levitatie, dar aceasta poate fi atinsa dupa multa vreme de puritate si intelepciune. Un om negativist si cu limitari in raportare, este evident ca nu va crede in asa ceva.

| CrysisMD a răspuns:

Daca tu crezi ca exista, atunci ea poate exista, insa eu nu

| hummer24 a răspuns:

E facatura de 3 lei, daca se putea levita, aparea si jocul Counter Strike Levitation

| lovem3 a răspuns:

thinking nu stiu ce sa zic. cred ca este o alta prostie pe care noi oamenii o consideram adevarat. este foarte usor de manipulat mintea umana. pana acum decat s-au vorbit de cine ce a vazut sau a auzit ca cutare a atins starea de levitatie dar nimeni nu a vrut sa se supuna unui test stiintific. doar legende.

| Damon_8513 a răspuns:

Nu am vazut niciodata un om levitand. Nu cred pana nu vad.