| TahionN a întrebat:

Credeti in tehnici de parapsihologie (telekinezie, telepatie, levitatie)?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mă tu te-ai uitat prea mult la Fringe.
Deocamdată parapsihologia este de domeniul pseudo-ştiinţei neputând fi argumentată temeinic.

Numai bine,
Massive Dynamic.

| MMihai a răspuns:

Telekinezie, & telepatie,=există ______ levitatie= nu știu dacă există sau este vorba de minciuni

| AlxMro a răspuns:

Arata-mi tu mie pe cineva ca leviteaza sau ca muta obiecte cu mintea... sa fim seriosi!

| AlxMro a răspuns:

Eu am experimentat energia "ki" in cadrul aikido-ului si chiar functioneaza, dar nu se poate folosi in scopuri distructive. Insa chakre-le nu sunt sigur de existenta lor pentru ca, daca ar fi reale de unde surplusul de energie care sa confirme existenta acestor chakre? Am vazut filmuletul postat de @madapple si mi s-a parut foarte interesant, intrucat explicatia cea mai rezonabila(pentru mine) telekineziei si telepatiei se datoreaza faptului ca acei oameni isi pot folosi un procent mai mare din capacitatea creierului(cam 8 % un om obisnuit; 10-11 % geniile) ceea ce le confera aceste "puteri".

| TheBlueWolf a răspuns:

Eu studiez psihologia si parapsihologia.Am aprofundat notiunile parapsihologiei si filosofiei dupa ce mi-a picat in mana o carte ce mi-a trezit interesul. Mintea omului nu are limite si daca esti constient de asta, crezi asta si iti gasesti modul de autosugestionare prin care sa poti ajunge la punerea in practica a acestor elemente si "taine" ale mintii poti face telekinezie.Eu am reusit de nenumarate ori.La inceput este greu deoarece tu trebuie practic sa intrii in conflict cu tine insuti "modificand" realitatea pe care noi o cunoastem si percepem cumva. Odata ce am reusit sa schimbam asta putem face "minuni". Necesita ani de studiu dar rezultatele sunt pe masura. Avem o singura viata in care sa descoperim toate secretele si capacitatile noastre si a tot ce ne inconjoara.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitati pe doamna asta cum practica telekinezie: ( si nu cred ca la vremea aia le ardea la aia sa falsifice asa ceva )
http://www.youtube.com/watch?v=aa1_EEShWWU&feature=related
@d2ny
Cu puterea mintii orice e posibil, dar mai mult in telekinezie se foloseste energie electromagnetica. Si telepatia e reala, as putea sa explic aici dar e prea mult de zis, levitatia e posibila dar foarte complicat, cei foarte evoluati spirituali o pot practica. Daca ai cele 7 chakre deschise, al 3-lea ochi si o aura puternica aproape orice e posibil.

| Biiiby a răspuns:

Da exista dar doar daca esti ff credincios telekinezia se poate face doar la persoane cu o foarte puternica legatura emotionala si din maternitate, telepatia este doar pentru cei care se roaga pentru toti (ei vb cu DZ) elevatia pentru puterea spirituala

| Spuky a răspuns:

Nu stiu ce sa spun despre asta daca o sa imi daie cineva un exemplu poate...