| AvalohAlyn a întrebat:

Ce e ala multivers? Credeti ca exista?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Un "multivers" este o multime IPOTETICA de "alte universuri".

Problema rezida in faptul ca pentru "Teoria Corzilor", "Teoria super-corzilor" sau "Teoria M" (teorii care incearca sa prefigureze un multivers) NU exista posibilitatea demonstratiei si nu au nicio matematica in spate, asa cum are Relativitatea, pusa in ecuatii si demonstrata si pentru un elev de clasa a VIII-a.
"Multiversul" este doar un "motiv" convenabil pentru cei care nu pot intelege ce s-a intamplat la momentul Big-Bang, si nici nu realizeaza CA NU SE POATE INTELEGE ce a declansat Marea Explozie.
Opacii. :)
Fix la fel, au procedat cei care, neputand explica aparitia vietii pe Terra...au ridicat din umeri, s-au scarpinat in cap, si au emis: "Extraterestri".

Mai jos ai doua raspunsuri cu privire la "teoriile" de mai sus, si de ce nu stau ele in picioare.

https://www.tpu.ro/go-to-answer/16393619/

Cu placere. :D

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns:

Nu exista multivers.