| Ṕαᾔḓεмḯḉ a întrebat:

Ce este haosul?
Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| VladyXR a răspuns:

Salut RockInYourLife.Cuvantul "Haos" este stare primitivă, de neorganizare, în care, după cum presupuneau cei vechi, s-ar fi aflat materia înainte de apariția universului cunoscut de om; (în unele concepții teogonice) spațiu nemărginit, cufundat în beznă și umplut de „neguri", în care s-ar fi găsit, într-un amestec confuz, elementele și materia înainte de organizarea lumii; stare de dezordine, primordială a materiei. Funda?

| Ṕαᾔḓεмḯḉ explică (pentru VladyXR):

Cu toate ca as fi preferat ca raspunsul sa nu fie copypaste de dex, ai explicat cel mai indetaliu fata de ceilaltihappy

7 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Haosul e normalitate.

| EU19 a răspuns:

Haosul nu poate definit.Practic il "respiram" in fiecare zi.Fiecare dintre noi, fara sa ne dam seama.Ne inconjoara, ne corupe.Asta-i haosul!

| Siksaksok a răspuns:

Depinde in ce context l-ai intalnit. Adica daca te referi la natura atunci cel mai bun sinonim este hazarda.

| Calauz_Paul_1996 a răspuns:

Haos este denumirea oricărei ordini care produce confuzie în minţile noastre.

| Calauz_Paul_1996 a răspuns:

Haos este denumirea oricărei ordini care produce confuzie în minţile noastre.