| BUBULINA a întrebat:

Ce este pentru voi viata? Dar moartea?
nu stiu la ce categorie se potriveste mai binehappy

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cel mai bine se potriveste la categoria, BUBULINA.

| harciog a răspuns:

Iti recomand de Enio Morricone, Angel Voice. Sper sa reusesti sa intelegi in timp ce o asculti.Succes.

| BUBULINA explică (pentru harciog):

mersi harciog happy

| Shammal a răspuns:

Viata este o experienta minunata daca prin viata te referi la viata ca om iar moartea este o schimbare, ca si cum iti schimbi sosetele; daca te referi la cuvantul in sine, viata este existenta iar existenta are o insusire cea de a exista

| DakotaRoyse a răspuns:

Viaţa? Pentru fiecare înseamnă altceva, pentru mine e doar ceva schimbător şi uşor de modelat prin prisma realităţii în care suntem toţi prezenţi.
Moartea? Sfârşitul vieţii şi nimic altceva. Eventual suferinţă pentru cei din jur.

| Alyra a răspuns:

Viaţa=cel mai mare dar pe care l-ai putea primi(şi dacă e vorba de o viaţă tristă)
moartea=cea mai mare temere a mea. Înseamnă fie trecearea la inexistenţă fie trecerea la viaţa eternă( nu ne poate spune nimieni care dintre cele 2 variante este adevărată. Gândul inexistenţei mă tulbură cumplit.
Mi-e frică de moarte! De ce mi-ai adus aminte de ea?!sad

| Pirkko a răspuns:

Asta-i intrebare pentru rubrica Trivia/Amuzante si eu acolo nu ma bag...

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Viata e ca un joc pe calculator.Cand l-ai terminat poti sa regreti pentru ca a fost prea scurt sau poti sa fii fericit pentru ca in sfarsit l-ai terminat.Acolo intervine moartea.Vei regreta ca n-ai facut anumite lucruri in viata sau te vei simti implinit ca le-ai facut pe toate.Un dar de la Dumnezeu.

| n0matterman a răspuns:

Viata e o calatorie iar in moarte iti faci inventarul.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Viata-vreau sa o traiesc din plin,cat mai mult posibil,deoarece o singura viata avem,si chiar merita traita,chiar si cu dificultatile ei.
Vreau sa ma afirm,sa incerc sa imi las si eu amprenta pe pamantul asta.
moartea-starea de nefiinta, in care totul se termina, si corpul iti intra in putrefactie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa bubulino da mititica mai esti.viata este un dar de la Doamne-Doamne.iar moartea nu egzista.pentru tine.tu nu vei muri niciodata.sa ai grija de mamica ta.pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata = condamnare la moarte ce fericire cand doar ura e in jur si ipocrizie moartea e linistea vesnica fara necazuri suparari din pacate e vesnica traieste viata cu tupeu si curaj cem mai bine prieten esti tu nu uita bye

| Medema a răspuns:

Pentru mine viata inseamna totul.Iar moarte este o trecere de la lumea vazuta la cea Nevazuta.

| Barblaster a răspuns:

Viata e un test ce nu trebuie subestimat dar nici luat prea in serios.
Moartea este poarta dintr-e limita si nelimita.

Acu gata cu partea morala, mai pe inteles viata o traiesti in jur de 60 de ani daca ii apuci si paia iar in lumea de apoi stai restul eternitatii. Funda ^^?