| PaulGrozavul a întrebat:

Ce este viata... un drum spre moarte sau un drum spre alta viata?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Un drum spre nu-se-stie-ce...

14 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Viaţa e un drum spre altă viaţă(reîncarnare)!

| Hombre a răspuns:

Ne indreptam spre moarte, dar drumul spre o alta viata se gaseste doar in trecutul tau, prin viata care ai dato tu insuti altora, si ciclul se repeta. Itrebarea este, pana cand?

| Razvan a răspuns:

Doua drumuri care se intersecteaza la un moment dat. Drumul spre moarte nu exista ci doar o trecere spre o viata noua mai buna

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Viata nu este un drum spre moarte, moartea inseamna incetarea vietii. Daca vrei sa o privesti ca pe un drum, ok, poate insemna ambele variante - pentru ca se termina cu moartea si spre alta viata pentru ca la un moment dai viata urmasilor, pe care ii si pregatesti sa continue lantul slabiciunilor.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O lupta continua spre un ideal pe care din pacate putini il pot atinge.

| BeT a răspuns:

Viata este un drum spre Adevarata Viata, iar pentru, cei care nu stiu ce este viata/ar fi cazul sa se intrebe acum, deoarece a inceput numaratoarea inversa.Eu cel putin nu am cuvinte sa descriu cit de frumoasa si placuta este Viata.

| andalu a răspuns:

Hai mai bine sa ne bucuram de ea si sa lasam pentru mai tarziu astfel de intrebari.Nu cred ca ne-ar ajuta cu prea mult nici daca le-am sti raspunsul.cu atat mai mult cu cat nu e nimic sigur si tot ceea ce suntem capabili sa facem sunt doar simple presupuneri

| zuzumic a răspuns:

Nimeni nu stie... sunt doar presupuneri un singur lucru e cert... daca ai dat coltu esti mov si rece. eu sper sa nu mor anul asta ca cica nu se mai poarta movul

| Bianca18 a răspuns:

In opinia mea moartea este o minciuna. Oamenii care au stiut sa fie oameni in viata aceasta, traiesc acum acolo sus, alaturi de El. Iar aceasta viata...este drumul care ne decide destinul, drumul care ne conduce spre adevarata viata.happy Pentru ca ce traim acum, este ca o calatorie, urmand ca la sfarsitul acestei calatorii, Dumnezeu sa decida ce se va intampla cu noi. Viata este un drum iar la un moment dat se va bifurca. Depinde de noi care drum il vom alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaintea noastra, bezna.Inapoi, bezna iar viata nu-i decit scinteia dintre aceste doua bezne.Deci nu-i nici una nici alta din ce ai spus.Nu-i decit prezent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasi intrebare pentru poteca: o cale spre alt drum sau sfaristului unui alt drum? N-ai de unde sa stii, totul depinde de obstacolele ce intervin si de gropile din poteca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai avand in vedere durata amandurora, si faptul ca in viata santem doar musafiri, de abia dupa ea ajungem intr-adevar acasa, in vesnicie.important e cum hotaram sa existam in aceasta.si unde.ca nu avem decat doua cai.nu exista cale de mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un drum spre nefericire un drum spre un mister

| alexandrisca a răspuns:

Un drum spre alta viata!