| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna a te detasa,adica la ce se refera autoarea Mabel Katz in Cea mai usoara cale de ati trai viata cand spune ca trebuie sa ne detasam de multe lucruri si asa in general, cum adica a te detasa?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Adică să nu le dai importanță, să le tratezi cu ignoranță, să nu te gândești la ele.

| Hammurabi a răspuns:

A te detașa poate însemna a ignora, a nu băga în seamă, a nu pune la suflet, a nu da importanță, a nu lăsa să te afecteze.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

A te desparti.