| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot avea un trai bun de-a trăi?

Cum sa fac sa-mi fie viata mai usoară?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa incerci sa te simti bine si sa te distrezi indiferent de situatie si de mediu ( excluzand o inmormantare, bineinteles laughing )

| cristimihailov a răspuns:

Multumeste-te cu mai putin decat ai. In rest poti sa faci orice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerci sa gasesti o meserie banoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce spui asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa traiesti in prezent, nu in trecut sau viitor.
Sa recunosti cand faci o greseala si sa o suferi daca stii ca, cei din jur te-au sfatuit sa nu o faci de la bun inceput.
Sa iei mereu deciziile tale, considerate de tine corecte, deoarece cei din jur doar te pot sfatui nu pot alege in locul tau.
Sa incerci sa te intelegi bine cu lumea si sa faci lucruri care nu iti prea convin chiar daca este pentru binele tau.

| ambicio a răspuns:

Să te cunoști pe tine însuţi.

| Ionut621 a răspuns:

Cele doua cereri ale tale au rezultat Videochat!

Ca sa ai o viata mai usoara poti sa alegi ce iti place. Bani nu fac totul!

| Twixi a răspuns:

Mergi la scoala si invata. Munceste pentru viitorul tau si nu te baza pe nimeni ca o sa iti faca viitorul mai usor. In viata esti doar tu si cu tine. Nu o sa fie usor, dar, la sfarsit, o sa fii mandru si multumit de tine. happy Munceste astazi si viitorul o sa iti multumeasca maine.
O zi frumoasa!

| addya a răspuns:

Incearca sa iti gasesti un loc de munca la care sa iti faca placere sa mergi, ce varsta ai? iti recomand un curs IT se castiga foarte bine iar daca esti descurcaret poti lucra de acasa succes!

| GeorgianSefuBanilor a răspuns:

Orintoricuncul geo.
vocoyiv@tverya.com