| RAY a întrebat:

Ce inseamna a trai o viata buna?

8 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

In ziua de azi inseamna sa ai bani

| Drimmero a răspuns:

O viata buna, din perspectiva mea inseamna atunci cand duci o viata sanatoasa, lipsita de griji,, atunci cand esti fericit, cand pana si acel lucru mic te poate face sa traiesti viata cu entuziasm si sa ai puterea sa continui viata.

| Freya1 a răspuns:

A avea o familie, o casa, un job sau o afacere medie spre buna si cel mai importat e sa ai iubire, liniste si fericire.Asta e viata buna pentru mine.

| RainmakerX a răspuns:

Sa faci mereu numai lucrurile care iti plac, sa fii multumit cu banii pe care ii castigi, sa fii iubit si sa nu ai vreo boala.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa ai aproape tot ce ti-ai dorit si sa ai o familie cu copii fericita.

| GoldenZenith a răspuns:

A trăi după propriile concepții, idei care ne fac pe noi să credem că suntem fericiți. Pt unii, o viață bună înseamnă bani și 4437894848 vile și masini. Pt alții, înseamnă a avea o familie frumoasa, job și împlinire sufletească.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sa ai ceea ce ai nevoie si un pic mai mult, ca sa poti sa oferi.
Dar nu inseamna pentru toti aceeasi chestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O viatã simplã cu cât o facem mai complexã sã ne punem fericirea in lucruri superficiale, bani, sau persoane o sa ne dãm seama cã totul este trecãtor sau are consecinte.