| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca vorbesti cu cineva sfant si ca porti un lant, negru la gat, si apoi dupa conversatie mi se desface lantul de la gat?

Răspuns Câştigător
| computerizatul a răspuns:

Lantul negru = pacat(e)/blestem(e) etc.
Faptul ca dupa ce ai vorbit cu acel sfant ti s-a desfacut lantul = ai scapat de ceva rau/pacat(e)/blestem(e) etc

9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Data viitoare spala lantul cu pasta de dinti si bicarbonat, ca era ruginit.
pai cum dracu sa te afisezi in halul ala in fata unui sfant, in timp ce el are lantul de aur la cap?

| Vizitiul a răspuns (pentru CoquineNoire):

Iar vorbesti ca Ioan Gura de Aur... Amaneta-ti-as gura!

| Hmmmm a răspuns:

Nu esti doar legata la cap, ci si prinsa in lesa... apoi eliberatarolling on the floor)

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Inseamna ca te-ai gandit la asa ceva, visurile sunt in general gandurile tale aflate in subconstient, care se pot arata si dupa zeci de ani in vis, chiar daca uneori se potrivesc datorita faptului ca te gandesti la un acident unde e sansa de 50% sa se produca si vei visa ce se produce din cauza subconstientului care inca dezbate subiectul si s-ar putea sa se intample, dar rar, in fine nu dau si in alte chesti, bft

| MrSpooky a răspuns:

Lantul negru ar insemna niste pacate iar dupa ce ai vb cu acel sfant ai scapat de acele pacate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Înseamnă că ai avut un vis ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Subconstientul nostru lucreaza permanent si nu avem forta de a-l controla, nu putem intelege anumite semne.Ai fost dezlegata de ceva rau, eliberata de un blestem, fii linistita.

| Kyrie a răspuns:

E doar un vis
E din cauza ca te-ai uitat la divinitati laughing si s-a format imagini automate in cap si s-a creat si rolul povestii conform comportamentului care l-ai adaptat in ani de zile si astfel s-a creat acest vis, nimic special happy

| わたなべ久美子 a răspuns:

In general e bine sa visezi sfinti, dar cu lantul nu stiu cesa zic?:-s