| Udar a întrebat:

Ce inseamna natura in univers?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Univers inseamna lumea in totalitatea ei nemarginita in timp si in spatiu care este infinit de variata in ca priveste formele pe care le ia materia in procesul dezvoltarii ei.

| DrViorel a răspuns:

Este infinita si inca doar partial in procente extrem de mici descoperita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la sistemul nostru solar si la natura asa cum o cunoastem noi pe Terra, in univers n-avem decit natura moarta.Mai departe de sistemul nostru solar trebuie sa mai asteptam citeva sute de ani cu speranta ca se va descoperi totusi intr-un fel un pic de natura vie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prostie de a ta