| Barajag a întrebat:

Ce inseamna pentru voi natura?

Răspuns Câştigător
| fsorin96 a răspuns:

Natura inseamna pentru mine un loc unic, in care as sta si o viata intreaga pentru a-i admira toate detaliile.Natura nu moare niciodata ea doar se schimba.Si acesta este cel mai fascinant lucru la ea.Ador sa imi petrec timpul in natura. Daca as avea posibilitatea mi-as construi o casa langa o padure.E foarte frumos sa fi cuprins de armonia aceea in care plantele colaboreaza cu animalele.E foarte frumos sa observi toate schimbarile, chiar si pe cele mai mici si mai simple, deoarece acestea sunt cele mai spectaculoase.Ai observat vreo data ca toamna frumzele parca isi formeaza un fel de ritm, accelerat doar de vant.Ai observat ce haotic cad fulgii de nea sau ce ordonat cate ploaia? Aceasta este natura, echilibrul perfect pe care ar trebui sa invatam cu totii sa il pastram.

7 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Sursa de viata si inspiratie.happy Numai bine!

| odorash a răspuns:

O creare a lui Dumnezeu, pe care trebuie sa o protejam, nu sa o distrugem
Natura ---un vesmint al oxigenului, aer curat.O zi buna

| Rossey a răspuns:

Tot ceea ce a creat Dumnezeu. Funda?

| Ionela_6633 a răspuns:

Natura este totul pentru noi, daca nu am avea natura noi ce am face? Ar trebuii sa nu ne mai batem joc de ea...Eu nu fac asta deci va zic si voua! Iertati-ma daca ma laud!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verdele,copacii, florile, tot din jur ce te relaxează şi te face să te simţi bine.

| Acineva a răspuns:

Plante animale si totul ce e facut natural de natuura nu de mana omului tocmai de aceea trebuie sa o protejam pentru a traii intr-un mediu cat mai curat sa nu aruncam deseuri in apa sa pastram apa curata ca tot sanatatea noastra o distrugem pentru`ca noi o consumam sper sa iti fiu de folos

| Maria_Popa_1943 a răspuns:

Pentru mine inseamna viata, oxigen, aer curat, relaxare, oaza de liniste si frumusete!