| turcudenis99 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi parcursul vietii si moartea?

Răspuns Câştigător
| lovelove24 a răspuns:

Pentru mine parcursul vietii inseamna sa dau peste cat mai multe probleme.Mi se intampla si lucruri frumoase.Iar moartea inseamna ceva ce te ajuta sa scapi de problemele pe care ti le-a adus viata.winking

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pentru mine, moartea, ar inseamna tot ceea ce nu sunt eu. Parcursul vietii pentru mine, ar insemna tot ceea ce am fost, sunt si voi fi.

| Maximus a răspuns:

Pentru mine, viata, este o iluzie a... mortii! http://www.giorgio08.wordpress.com

Stefan
| Stefan a răspuns:

Viata nu e un parcurs cu o limuzina pe o autostrada,consider ca in viata trebuie sa parcurgem tot felul de situatii, pentru ca ne dorim, ca apoi sa simtim bucuria de a avea ceea ce ne dorim foarte intens. Moartea este dupa mine opusul vietii.

| costis a răspuns:

Crestinii ar trebui sa priveasca viata ca pe un loc de reabilitare, de schimbare. Din pacate viata a devenit "realizare profesionala" si "realizare materiala".

Răspuns utilizator avertizat
| deeeeeebora a răspuns:

Calatorie.chiar si Biblia ne spune ca suntem pe pamantul acesta intr-o calatorie care ne decide viata urmatoare.viata aceasta ne decidem locul vesniciei
moartea este o punte din viata asta in viata viitoare
din pacate, milioane de oameni uita ca nu au puteri supranaturale si ca in tarana se vor intoarce asa ca isi construiesc case, mananca si beau bine,isi cumpara masini care se demodeaza pentru asta furand si pierzand ce era mai important. oamenii din ziua de astazi sunt afaceristi,din punctul acesta de vedere, afaceristi rai, care nu stiu ce ii valoare si ce nu
http://www.youtube.com/watch?v=I285jhCKNWY&feature=related
ps:chiar daca au aceste lucruri, tot nu sunt fericiti.tragic

| Dunnamite a răspuns:

@lovelove24. vb de parca traiesti pentru a cauta probleme, si gandesti ca doar prin moarte scapi de ele. cam ciudat, da' este parcursul vietii tale.
"journey of life"... felul cum iti traiesti viata si cam ce inveti din ea. traim ca sa invatam, invatam ca sa ne inaltam, ne inaltam ca sa nu murim! (prea multe filozofie)

| viorelleu a răspuns:

Pentru mine viata, inseamna modul de calificare pentru a obtine o viata fara sfirsit, oricare ar fi nota pentru examen! asta e raspunsul meu si asta cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca nasterea este o moarte din pantecele mamei, ca fat, si intrarea in viata pamanteasca ca om.moartea inseamna plecarea din viata pamanteasca si inceperea alteia spirituale, ca inger, demon sau sfarsitul total.depinde de alegerea facuta.