| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă un om bârfitor?

Pot fi introduși în această categorie doar extrovertiții? Să fie asta o caracteristică a lor? Curioși fiind de oameni.

Cum aflăm că un om introvert poate fi bârfitor?

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"bârfitor? Pot fi introduși în această categorie doar extrovertiții? "

oooo, nu, toți se incadrează aici!

| Freya1 a răspuns:

Indiferent ca ești introvertit sau extrovertit,majoritatea bârfim.

Eu sunt introvertit de fel, dar dacă am familie și vorbim, sau un prieten cu care sa ma simt în largul meu normal ca mai scapat cate o poveste.
Nu sa judecam neapărat oameni sau sa mințim despre cineva ceva, dar mai afli cum se simte x, ca să măritat y chestii de genul.

| CostinAlamariu a răspuns:

Și introvertitii barfesc. Sunt sigur ca la fel de mult ca extrovertitii

| DeMicUnCălător a răspuns:

Din experiența mea de viață. Bârfitor este orice om ce deține un certificat de naștere.

| Theo94 a răspuns:

Oricine poate fi barfitor indiferent ca este introvert, extrovert sau intre.

| anonim_4396 explică (pentru Theo94):

Explică-ne acest "între" happy

| Theo94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica intre cele doua tipuri de personalitati, le-am vazut ca pe niste extreme.
Uneori unii oameni pot fi catalogati ca introvertiti in unele imprejurari de catre oamenii de fata dar cand sunt cu prietenii apropiati sau cu familia sunt mai extrovertiti, mai deschisi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un om care spune secretele spre exemplu, este un om meschin și rău intentionat. Depinde extrovertii sunt extroverti pentru ei înșiși, nu prea le pasa de restul lumii. Numai oamenii rău intentionati recurg la astfel de maniere. Oamenii introverti, nu stau cu nimeni și nu vorbesc cu nimeni, deci nu au de unde sa afle secrete ca mai apoi sa le bârfească.

| AdioTPU a răspuns:

Nu e o regulă. Pot fi oameni tăcuți, introvertiți într-un anumit mediu dar cu apropiații sa fie exact opusul, de asemenea, pot fi oameni vorbăreți, extravertiți care sa fie introvertiți in alt colectiv, de obicei acolo unde nu se simt pe aceași lungime de unda cu ceilalți. Cu toții bârfim, mai mult sau mai puțin, până și psihologii sau preoții o fac. Modul diferă doar. Unii o fac mai soft, alții mai pe față.

| 120bulevard a răspuns:

Un om barfitor de obicei este un om pervers, invidios, fara scrupule, aici nu conteaza ce temperament ai poti fi barfitor in toate cazurile. Barfa se considera si pacat, nu te antura cu barfitori cu care sa barfesti ca e posibil sa te barfeasca si pe tine pe la spatewinking si cand esti de fata cu ei/ele aolooo fata meaaa te pup ce faci draga, intelegi tu, barfa este la indemana cand un om nu are ocupatie si se plictiseste

| anonim_4396 explică (pentru 120bulevard):

Ai dreptate. Sunt oameni slabi în fond. Tu ai idee cât de greu este să spui omului în față negativul? happy
Însă și dacă nu ai tupeul, măcar nu-l spune pe la spate. happy
Plus că una e să spui ce te supără la x sau y că nu mai poți de draci și cu totul alta este deja să-i comentezi viața și să i-o bârfești în ultimul hal.

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Tu sigur nu ești Rosalia?laughing Că și ea a pus adineauri o întrebare cu "bârfitori" laughing
Ei au o tendință mai mare având în vedere că sunt mai sociabili și cunosc mai mintă lume, dar și introvertii sunt bârfitori și sifoni.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Fantaspirit2k23):

Tu tot mai crezi că sunt Rosa? happy Off, credeam că după "sinucidere" mai începi și tu să ai amnezii din viața anterioară rolling on the floor)
Dar se pare, nu uiți nimic. laughing)

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru anonim_4396):

KFC ha? Sa vezi ce bătăiță îți dau eu țiehee hee

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru Bubico2022):

E fatală fata asta laughing una singura ii vedeta doar pe TPU, ce-i al ei este al ei.

| blackann a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Aia i violetta

| Fantaspirit2k23 a răspuns (pentru blackann):

Adevărat