| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna viata pentru tine?

20 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

O lupta continua, fiind inconjurata de stimuli...tongue

| JeSa a răspuns:

GRiM a răspuns:
Foarte buna intrebarea, felicitari. Vad ca sunt foarte multi oameni care se plang de viata lor. Eu as zice sa va mai ganditi...
GRIM de ce judeci?, tragi concluzii pripitehappy!, eh scuza cu ce am gresit, formuland raspunsul meu? sau rasp. ale celorlaltithinking, mi se pare miethinking sau tu chiar faci confunzie intre realitate(viata este asa cum e,whistlingcu rele/bune, trebuie traitahee hee si "nepriceperii"happy raspunsurilor, ba chiar le-ai catalogat,"a fi triste, fara chef"(asta am "dedus" din afirmatia ta, de sus)...
JeSsYkA a răspuns:
O lupta continua, fiind inconjurata de stimuli...
daca acesta este punctul meu de vederewinking, pe tine cu ce te preocupa(modul/traiul de a ma lupta sa fac fata/sa realizez cu ajutorul stimulilor(ex. cel mental) ca is OM trecator printr-o energie(viata) data de catre CEL DE SUS!, si la urma whistlingurmelor cu totii ajungand in Terrahee hee )ha, GRIM?

| JeSa a răspuns:

"Ce inseamna viata pentru tine?"
R: whistlingcea mai raspandita boala transmisa pe cale sexuala...rolling on the floorbatting eyelashes

April
| April a răspuns:

Pentru mine viata e un mister ce se dezvaluie cu fiecare zi traita.Niciodata nu stim ce ne aduce ziua de maine si in aceasta asteptare plina de speranta, e un farmec"dureros de dulce" ca sa-l citez pe Eminescu.

| Bacemi a răspuns:

Pentru mine viata inseamna emotii. Emotia de a putea alege un nou inceput in fiecare zi si de a sti ca de mine depinde cum va fi sfarsitul.

Răspuns utilizator avertizat
| costymaximus a răspuns:

Totul, de la aerul care ne inconjoara, pamintul pe care pasim, pina la ultima fiinta, tot ce misca.

| Wtf9000 a răspuns:

Foarte buna intrebarea, felicitari. Vad ca sunt foarte multi oameni care se plang de viata lor. Eu as zice sa va mai ganditi...

| DarQueen a răspuns:

Un cosmar care nu se mai termina...si un joc de noroc in care pierd tot timpul...cam asta ar fi. Un mare nimic. straight face

| alexutzu00791 a răspuns:

Vad numai socrati si platoni p aici

| andrey23 a răspuns:

Un joc foarte greu...

| nobody_9468 a răspuns:

Nimic...degeaba ma chinui sa o fac frumoasa pe viitor daca tot in pamant ajung, asa ca incerc s'o fac cat pot de frumoasa in prezent dar si in viitor(atat cat se poate). fiecare o vede in perceptia luibig grin

bafta

| oky a răspuns:

Bautura si distractie

| LoveMusic a răspuns:

Foarte buna intrebarea! happy Viaţa = totul love struck Desi sunt oameni care se plang de viata lor.sincer,eu daca as da de greutati, as lupta in continuare, nu m`as lasa happy Trista? Treci peste asta! Fericita? Incerci sa-ti pretuiesti fericirea! Viata trebuie traita!
Apropo.bine punctat "Navarre"winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O cazna mare, cu prea multe dureri si prea putine placeri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar un drum spre moarte sau alcool, viata e alcool si alcoolul este viatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata inseamna clipele pe care le traiesti cu cei din jurul tau care te iuebesc si care iti ofera clipe de neuitat si multa dragoste. viata inseamna pentru mine iubirea vietii mele.doar pentru el traiesc desi avem un viitor aproape inposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata este suflarea Lui D-zeu peste noi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cefa ce nu sti si no sa stii traiesti respiri visezi muncesti ati faci o familie ambatranesti si tot nu sti viata e da la dumnezeu si nu mai el stie esti cefa trecator

| RockyNr1 a răspuns:

Ce inseamna, Viata pentru tine.

Aşadar, voi începe un set de întrebări la care te rog să-ţi răspunzi. În timp ce le vei citi şi vei răspunde la ele, în mod sigur vei fi surprins cum alte întrebări interesante se vor naşte în mintea ta. Această reflecţie asupra vieţii îţi va deschide noi orizonturi, devenind mai atent la ce este important pentru tine, concentrându-te cu precădere pe ceea ce este cu adevărat valoros… din punctul tău de vedere.

Alege si spuneti parerea ta.

1- Ce înseamnă pentru tine viaţa?

2- Este viaţa ta aşa cum ţi-o doreşti?

3- Viaţa înseamnă distracţie, împlinire, bogăţie, satisfacţie, experienţe noi…?

4- Este mai important să meditezi la viaţă ori să trăieşti din plin la cote maxime?
5- Te bucuri de o conjunctură fericită la maximum ori te gândeşti că va trece şi asta?

6- Lucrurile materiale sunt mai de preţ decât cele… teoretice, sufleteşti?

7- Te interesează ce cred alţii despre viaţă ori cel mai important este ceea ce crezi tu despre ea?

8- Viaţa înseamnă doar lipsa morţii sau ceva mai mult?

9- A fi plin de viaţă înseamnă a fi foarte activ în tot ce faci sau a fi…?

10- Preferi să experimentezi din când în când emoţii intense, trăiri înalte sau preferi să ai o viaţă echilibrată, constantă şi fără evenimente ieşite din comun?

11- Când intri într-o încăpere, atmosfera prinde viaţă ori se aşterne liniştea, în semn de respect sau teamă?

12- Ce anume din viaţa ta îţi poate confirma că ai făcut alegerile corecte?

13- Ştii că prezentul este influenţat de concepţiile tale, iar viitorul este o consecinţă a alegerilor prezente?

14- Pentru tine viaţa înseamnă o luptă permanentă, o suferinţă, un şir de curiozităţi sau înseamnă simplitate, echilibru fără riscuri?

Va multumesc!